Хабар депутата Диканя: в СБУ оприлюднили записи перемовин

Служба безпеки України опублікувала докази хабарництва депутата Полтавської міської ради Євгена Диканя.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

СБУ повідомляє, що має в розпорядженні аудіо- та відеозаписи, які підтверджують корупційну схему депутата Диканя. Правоохоронцям вдалося зафіксувати зустрічі фігурантів провадження із підприємцем, від якого Дикань вимагав хабар. Також на запис потрапили моменти як:

  • депутат пояснює, що за його вказівки створюються штучні перешкоди для місцевих підприємців;
  • депутат дає вказівки чиновникам пришвидшити видачу дозвільних документів;
  • депутат описує механізм, як йому передати хабар;
  • посередниця телефонує депутатові і повідомляє про отриманий хабар.

Наразі депутату Євгену Диканю повідомлено про підозру в скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) кримінального кодексу. Депутату загрожує 10 років в'язниці.

Раніше, депутата взяли під варту та визначили заставу 681 тис. грн. Цю суму застави сплатили майже одразу. Тому нині Дикань перебуває на свободі.

Нагадаємо, що СБУ викрила зловмисників на початку вересня. Вони намагалися організувати корупційний механізм при видачі дозвільних документів на будівництво та благоустрій. У разі відмови платити, місцевим підприємцям погрожували створити перешкоди.

За даними слідства, вартість таких дозвільних документів для одного із місцевих підприємців зловмисники оцінили в 5 тисяч доларів США.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар