Суд над Євгеном Диканем в Полтаві: нові подробиці хабаря

У Полтаві в апеляційному суді розглядають справу депутата Полтавської міської ради Євгена Диканя, підозрюваного у хабарництві.

Сьогодні, у підозрюваного в хабарництві депутата працівники СБУ проводили невідкладні обшуки в особистому автомобілі, для встановлення іншої частини неправомірної вигоди у 2 тисячі доларів. Як результат: грошей не знайшли та вилучили автомобіль. Дикань не мав права користуватися автомобілем за постановою суду.

«Я не знав, що автомобіль під арештом, — заявив Євген Дикань. Мені ніхто про це не сказав. І сьогодні, коли приїхали, я попросив співробітників показати документи на обшук, на вилучення. Ніхто нічого мені не показав. Просто вихватили у мене ключі та почали проводити обшук. Я був разом з батьком. Він також бачив як співробітник СБУ заскочив до машини, вихватив ключі і забрав їх»

Потерпілий Іван Сасін, який подав на Диканя до суду, розповів, що знає не один випадок вимагання депутатом грошей з підприємців, але деталі не розголошує:

«Я знаю багатьох людей у яких через нього (Диканя) проблеми. Всі йому платять і бояться з цим щось зробити. Люди стикалися з проблемами і їх не допускали до своєї діяльності. Натомість озвучувалися суми у розмірі 100-200 тисяч доларів. Платили чи не платили — я озвучити не можу»

Також Сасін розповів про деталі передачі хабаря:

«Я передав три тисячі доларів адміністратору кафе. Гроші передавались в розгорнутому вигляді. При ній перерахував гроші. Вона підтвердила правильність переданої суми. Я попросив її доповісти підозрюваному про отримання нею грошей. Вона зі свого боку сказала, що напише повідомлення. Потім вона вирішила подзвонити і повідомила про те, що я прийшов і приніс гроші. Після цього я передав конверт адміністраторці. Вона поклала гроші до конверта і поклала до тумбочки. Я намагався юридично правильно все зробити. Я зустрічався з Євгеном і говорив, що мої юристи працюють над цим питанням. При цьому він говорив, що він зараз зателефонує архітектору і він допоможе повністю вирішити це питання. Після зустрічі з архітектором мені двічі «завернули» документи, які ми подавали. Нам пояснили, що поки ми з Євгеном не вирішимо питання — документи прийняті не будуть. Другу суму неправомірної вигоди, яку я мав передати (2 тисячі доларів), передав людині Євгена. До мене під’їхала людина і віддав кошти. Через 10 хвилин мені перетелефонував Євген і сказав, що все добре. Коли я зустрічався з Диканем, він говорив, що він права рука мера, що він тут все вирішує».

Як повідомляє Євген Дикань, гроші у нього не вилучали. В момент приходу працівників СБУ до міської ради він знаходився саме в кабінеті Мамая. У нього вилучили ключі, телефон.

«Це все підлаштовано. Це роблять спеціально для того, щоб зняти з посади Олександра Федоровича Мамая. Щоб я не ходив на сесії, щоб коаліція була меншою. Буквально 2 тижні до цього випадку один із депутатів, який не в коаліції, заявляв нашому депутату, що вони в будь-який спосіб мене "закриють". Я вважаю, що це політичне замовлення».

Також Дикань прокоментував сьогоднішні обшуки у власному автомобілі:

«Я дійсно про це не знав, що вона арештована. У мене вихватили від машини і почали проводити обшук. Там був присутній мій батько, як свідок він теж бачив як співробітник СБУ заплигнув до машини, схватив ключі, забрав і мене витягли з автомобіля».

Прокурор натомість клопотав про заставу в 3 млн грн, аргументуючи тим, що Дикань може скористатися власним становищем та авторитетом, і повпливати на свідків і самого потерпілого Сасіна: умовлянням, шантажем або ж підкупом.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар