Ковбаски, глінтвейни та дитячі забавки: як розважаються полтавці біля головної ялинки міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

Уже півтора тижня у Полтаві, по вулиці Соборності, працює «Новорічне містечко». Це кілька дерев'яних будиночків, де продають глінтвейни, сир, розфарбовані пряники та інші смаколики. Там на полтавців чекають ялинка із новорічними розвагами та фотозонами і ятки з кульками, на яких сяють гірлянди.

Перші будиночки відкриваються о 12-13:00. Проте у цей час відвідувачів дуже мало. Переважно полтавці приходять сюди вже під вечір — після роботи, з дітьми та друзями.

В одному із таких будиночків продають «дитячі» глінтвейни (зазвичай, це гарячий яблучний чи вишневий сік зі спеціями) за 40 гривень. Майже в кожному можна придбати звичайні глінтвейни на вині від 50 грн та пряники (40-50 гривень у залежності від розміру). Також тут пропонують скуштувати сирний «дегустаційний сет» — це кілька різновидів сиру, порізаних кубиками. Він коштує 50 гривень за 100 грамів.

П'ята година вечора. Біля одного із будиночків — найбільшого — вже черги за хотдогами. Їх кілька видів, готують прямо при відвідувачах. Ціна — від 60 гривень. Тут же по 50 гривень продають кукурудзу та по 70 ковбаски.

Тут же поруч — ятка із надувними кульками. Вони прозорі, а по периметру сяє гірлянда. Також тут продають всілякі сяючі дрібниці. Це може бути що завгодно: капелюхи, окуляри тощо, аби тільки з вогниками.

Головні клієнти таких яток — діти.

Взагалі гірлянди тут повсюди. З першими сутінками все «новорічне містечко» запалюється тисячами вогників. Сяє ялинка, шатро навколо неї, фотозони, гірлянди на деревах тощо.

Аби було веселіше, вмикають музику, проте святковою її назвати складно.

Час від часу біля ялинки проїжджає паровозик, який підбирає всіх охочих проїхатися кілька сотень метрів по «пішохідці».

Хто не біля яток чи будиночків — фотографується чи ходить біля ялинки, всередині сяючого «купола». Тут встановили кілька інсталяцій з гірлянд та матеріалу, схожого на дощик,: оленів, ведмежат, санки тощо. На їх фоні зупиняються люди і роблять селфі. Деякі просто торкаються фігур, наче, перевіряють, з чого ті зроблені.

Неподалік від ялинки, на тій же театральній площі, встановили карусель. Тож тепер на маленьких слоненят, коників, дракончиків та інших звірят вилазять діти, а їхні батьки спостерігають за тим, як малечу возять по колу.

«Обмежень по вазі немає, тож батьки можуть не тільки дивитися, а стояти поруч із дитинкою і тримати її за ручку», — розповідає працівник атраціону.

У ту ж хвилину до нього підходить жінка з дівчинкою років двох. Маленька хоче на атракціон, проте боїться відпустити мамину руку. У результаті, працівник садовить дівчинку на конячку, а її мати стає поруч і тримає дитину.

Ціна такої розваги — 50 гривень за 5 хвилин.

Музику від каруселі часто переривають постріли — поруч встановили тир. Стріляють зазичай підлітки та дорослі, а малеча пильно спостерігає.

«Взагалі у нас немає обмежень за віком, просто з дітьми до 12 років мають бути дорослі. Ціна — за 20 пострілів 50 гривень», — каже хлопець, який тримає в руках зброю.

У сусідній ятці — дартс. Кинути 6 дротиків коштує 40 гривень. А майже впритул до дартсу продають попкорн. Маленьке відерце коштує 30 гривень, середнє — 40, а найбільше — 50.

З іншого боку від ялинки встановили велику гірку. Тут повно дітей. Усі вони з тюбами. Для деяких тюб завеликий, тож малеча просто провалюється в нього.

Ціна — за один спуск 20 гривень, за три — 50.

Поруч із гіркою — невеличкий облаштований «кінотеатр», який складається із двох крісел, спеціальних окулярів, підключених до комп'ютера. Також є монітор, на якому відображається той же ролик, що і транслюється в окулярах. Крісла також рухаються, що створює ефект присутності для глядачів. Ціна — 50 гривень за обраний ролик, який триває від 4 до 8 хвилин.

Тут же — невеличкі атракціони-«риболовлі». Вартість такої забави — 30 гривень без можливості виграти приз, 45 — з маленьким призом, 65 — з великим.

Ті, хто вже нагулявся і добряче змерз, повертаються за глінтвейном, чаєм, або ж сідають у найближчу кав'ярню — до слова, біля ялинки та найближчих вуличках їх близько десятка.

Замість висновків

Загалом у «новорічному містечку» буде цікаво дітям: тут є і атракціони і всілякі розваги, і смаколики, і сувеніри. Для дорослих же лишається ялинка, тир та будиночки з їжею.

Тому самі вирішуйте — цікаво вам таке дозвілля, чи можна вигадати і щось краще.

До слова, ми дізналися, чи їздитимуть полтавські маршрутки та автобуси у новорічну ніч

Ще з рубрики: "Соціум"