Найкращі фото року «Полтавської хвилі»

Кожного разу, в експедиції, разом із нашими кореспондентами їздить фотограф. Саме він відповідає за візуальну складову всіх матеріалів.

Наш Станіслав Пантелей обрав кращі фото, які він робив цьогоріч. Ділимося з вами.

Тагамлицьке

Влітку «Полтавська хвиля» завітала у село Тагамлицьке, що біля Карлівки. Раніше це був населений пункт, в якому молоді не вистачало житла. А зараз там переважно лишилися люди поважного віку, хати порожніють, а молодь їздить на заробітки.

poltavska-khvilia_xcwi/2ArkuAo7R.jpeg

Це фото годинника, власниця якого померла 2011 року. Зараз в її будинку ніхто не живе. У приміщенні тиша, пил і годинник, який колись показував час.

poltavska-khvilia_xcwi/12YLXAo7R.jpeg

У селі тихо, машини не гудуть, дітей майже не чути. Лише коти бешкетливо бігають по траві, сидять на парканах біля будинків та муркотять на руках у своїх господарів.

poltavska-khvilia_xcwi/z1mEu0o7R.jpeg

А на виїзді з села поодиноко пасуться коні. Так і хочеться їх відпустити. Аби бігли у дике поле. Бо вони навіть не схожі на одомашнених.

poltavska-khvilia_xcwi/AdePuATng.jpeg

У Тагамлицькому ми збирали історії людей. Познайомилися зі Степановичем, який сумнівається, що село можна відродити. Саме він нам розповів, що вулиці з кожним роком стають пустішими, покинуті будинки заростають бур'янами, а найчастіше люди з'їжджаються на гробки — пом'янути своїх померлих родичів.

poltavska-khvilia_xcwi/tuOsuAT7g.jpeg

А пані Ніна все життя прожила і пропрацювала в селі. Зараз на пенсії. До неї в гості приїздять діти й онуки. А на вулиці, де вона живе, людей майже не лишилося.

Авдіївка

Подорож в Авдіївку була не з легких. Всі вихідні Стас провів на передовій, відвідав Авдіївку та поспілкувався з учасниками бойових дій.

poltavska-khvilia_xcwi/mQlku0o7R.jpeg

Це цуценя живе на передовій і разом із воїнами оберігає наш спокій.

poltavska-khvilia_xcwi/ZlY8u0ong.jpeg

А це Сергій Литвиненко. Командир відділення. Він із Кременчука. Спокійний, стриманий та сором'язливий, віджартовується у відповідь на підколи побратимів.

poltavska-khvilia_xcwi/vmRwX0onR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/o7OwXAonR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/BmfwX0T7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/zA9QX0T7g.jpeg

Авдіївка. Уявіть, раніше це був один з найелітніших районів міста. А зараз лише вибиті вікна, у яких ніби чорна діра та залишки стінопису.

Полтава

poltavska-khvilia_xcwi/tdca71o7R.jpeg

Це фото зробили на полтавському кладовищі. Тоді ми збирали інформацію про те, чи створюються нові кладовища на території області.

poltavska-khvilia_xcwi/5PPlXAT7g.jpeg

А на цьому зображенні славнозвісний Будинок дворянського зібрання у якому ще 2020 року сталася пожежа. Наразі будівлю законсервували.

У листопаді до Полтави вдруге за рік приїздив з концертом відомий полтавський письменник та активіст Сергій Жадан.

poltavska-khvilia_xcwi/I_guX0T7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ErvXX0T7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dHauuATnR.jpeg

Крута Балка

Село Крута Балка. Околиця. Тоді ми збирали не історію села, а оповідки з однієї вулиці, яка з висоти пташиного польоту дивує ставком, полями та будинками. Щоправда, останніх лишається все менше.

poltavska-khvilia_xcwi/K1RrX0Tng.jpeg

Так, у дев'ятому будинку від дороги живе баба Галька зі своїм чоловіком. Жінці 84 роки. Вона має господарство і пече хліб.

poltavska-khvilia_xcwi/vZE9u0ong.jpeg

А подружжя Миколи Петровича та Олександри Іванівни 7 листопада відсвяткували шістдесяту річницю спільного життя. До них в оселю тоді з'їхалися всі діти, онуки та правнуки.

poltavska-khvilia_xcwi/qjd_j0ong.jpeg

Минає 2021 рік. За плечима велика кількість розказаних історій, фотографій та знайомств. Попереду — нові поїздки, експедиції та історії про полтавців, які живуть з нами поряд.

«Полтавська хвиля» бажає усім радості у прийдешньому році. Добра вам!

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар