Meridian Poltava повертається: до Полтави приїхав Андрій Бондар, наступні — Андрухович та Іздрик

25 жовтня у Полтаві відбулась перша з п'яти запланованих зустрічей з українськими письменниками. Літературні читання координуватимуть організатори Meridian Poltava. Серію заходів відкрив Андрій Бондар — український поет, публіцист, перекладач, лауреат премії видавництва «Смолоскип», чоловік Софії Андрухович.

poltavska-khvilia_xcwi/xPY1A5NVg.jpeg
Андрій Бондар

Зустріч з письменником відбулась у Полтавському педагогічному університеті. Модерував захід доцент кафедри англійської та німецької філології Богдан Стороха.

poltavska-khvilia_xcwi/Wnzt05HVR.jpeg
Модератор Богдан Стороха і письменник Андрій Бондар

Організатори фестивалю в некласичному його розумінні відкрили кілька таємниць, зокрема імена українських письменників, які приїдуть до Полтави наступними.

11 листопада має відбутися зустріч з Юрієм Андруховичем, а в перших числах грудня до Полтави приїде Юрко Іздрик. Про точний час і місце обіцяють повідомити пізніше. Також зі своїми читачами зустрінуться двоє полтавських поетів: Сергій Осока і Марина Боровська.

poltavska-khvilia_xcwi/WqYhA5NVg.jpeg
Президент Meridian Czernowitz Святослав Померанцев
«Моя ціль, не мрія, повернутися в Полтаву і знову зробити тут міжнародний поетичний фестиваль шведсько-української поезії Meridian Poltava», — сказав президент Meridian Czernowitz Святослав Померанцев.

Координатор заходів у Полтаві Микола Леонович висловив своє переконання, що подібні зустрічі є необхідними в час війни:

poltavska-khvilia_xcwi/CLIT0cN4R.jpeg
Координатор проєкту «Літературна мережа» у Полтаві Микола Леонович
«Такі зустрічі потрібні не тільки самі по собі, а й всупереч тому, що у нас зараз відбувається. Зрозуміло, що русня хотіла б, аби ми всі померли всередині. А література — це не тільки якась рефлексія, це також і частина нашого культурного існування».

Проєкт від Meridian Poltava охопить 14 міст України: Ужгород, Івано-Франківськ, Львів, Луцьк, Чернівці, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця, Київ, Черкаси, Кропивницький, Полтава, Харків, Одеса.

poltavska-khvilia_xcwi/zIXT05N4R.jpeg

Кожен автор мав змогу сам обрати місто, яке відвідати. Андрій Бондар обрав Полтаву і пояснив, чому:

«Я зрозумів, що можу, наприклад завтра загинути й ніколи не побувати в Полтаві. І це для мене було головним спонукальним мотивом. Не побувати в Полтаві це все одно, що бути євреєм і не побувати в Єрусалимі. Тому я дуже радий тут бути. Я переконаний, що після війни Полтава має набути своєї ролі, твердого статусу в літературному контексті».
poltavska-khvilia_xcwi/oh9J0cN4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/LtaxA5N4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ElQx0cNVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/E8g-05H4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Jb7fAcNVR.jpeg

Раніше ми писали, куди перенесуть імперські пам‘ятники в Полтаві?


Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар