Полтава без Мамая: військові, ЖКГ та посади — що планують робити депутати
Після оголошення вироку міському голові Олександру Мамаю в депутатів з'явилася можливість розглянути проєкти рішення, які довгий час залишалися непроголосованими. Цьому передували різні причини: «питання в пакетах», відсутність опозиційних депутатів на сесіях, порушення регламенту. Але чи вплине відсторонення Мамая на подальшу роботу міськради — запитали у голів фракцій.
2 березня ВАКС виніс вирок міському голові Олександру Мамаю. Мер отримав рік іспитового строку. Ще на рік Мамаю заборонили обіймати посади. Такий вирок посадовець отримав у справі з працевлаштуванням домогосподарок, які отримали зарплатню через комунальну організацію «ІРМ».
Суддя Лариса Гольник роз'яснила, що суд не відсторонив Мамая від посади, а припинив повноваження. Відтак знову стати мером він зможе тільки ще раз вигравши вибори після погашення судимості. Проте кримінальна справа з домогосподарками не остання. Нині ще триває судовий розгляд про порушення основ нацбезпеки в умовах воєнного стану. Чергове засідання призначили на 6 березня.
Ще до вироку Мамай узяв відпустку до 23 березня. Тож, хоч номвінально він ще протягом місяця і буде міським головою, фактично ж очолюватиме міськраду секретар Андрій Карпов, який вже повідомив про дві наступні сесії. Перша запланована на 8 березня.
Отож, після вироку суду можуть розблокуватися проєкти рішень, які застрягли ще на етапі розгляду депутатських комісій. «Полтавська хвиля» запитала у голів фракцій про подальший план розвитку міста та чи варто очікувати на нового секретаря ПМР.
Олександр Удовіченко, голова фракції «Рідне місто»
«Сьогодні повинні зрозуміти подальші дії фракцій "Слуга народу" та "ЄС", якщо в них головна складова — це отримати посаду секретаря. З одного боку це об'єднуюча політична фігура, а з іншого вона не є ключовою. Секретар повинен забезпечувати роботу ради. Для цього я подивлюся як вони знаходитимуть точки дотику. Подивимося, що вони запропонують депутатському корпусу і виходячи з цього будемо ухвалювати рішення.
Ми за те, щоб рада працювала та ухвалювалися рішення. Там понад 100 питань. Більшість узгоджені. Звісно є низка питань, за які не будемо голосувати. Але ми за те, щоб сесії відбувалися.
Карпов заявив, що в понеділок запрошує всіх на погоджувальну раду як в.о. мера і буде пропонувати оперативно провести сесію. Побачимо, що він запропонує. Далі ж більш серйозні питання про перерозподіл фінансів, адже є перевиконання бюджету. Були розмови про те, що в березні потрібно перерозподілити бюджет.
Програма УЖКГ. Те, що там сьогодні пропонується, є дуже багато речей, які для нас є неприйнятними. Тому треба продовжувати цю роботу. Якщо ж зникла ця складова, коли Мамай пропонував серйозні кошти на прибирання Полтави. На цьому піариться Сергій Каплін, який бореться з харківськими прибиральниками. Зараз побачимо, який буде підхід до таких програм».
Антон Ярмолюк, голова фракції «Слуга Народу»
«Щодо пана Андрія як секретаря. Я не належу до тієї частини політиків, які обмивають брудом своїх колег. Дійсно його не було помітно весь цей час. Його особисті здобутки на цій посаді мені також не відомі. Мені б хотілося, щоб його ефективність була вища.
Після засідання фракції будемо висувати кандидата на посаду секретаря міськради. Коли цей кандидат з'явиться, будемо його висвітлювати пресі. Нині таких переговорів в середині фракції не було. Є декілька кандидатів, а кого обере фракція, буде залежати від голосування.
Зараз пріоритетна програма — це військові.
Зупинивши історію з харківськими підрядниками ми зекономимо колосальні кошти, зокрема 100 млн грн вже перекинуто на програму "Полтавський спротив". За ці кошти купуватимемо обладнання і всі необхідні речі для наших військових»
Євген Дикань, голова фракції «За Майбутнє»
«Питання переселенців, військових, УЖКГ більш глобальні. Треба не забувати, що триває війна, а ми обговорюємо секретаря. У моєму розумінні найважливіші зараз питання — це захист країни, допомога військовим, підтримка переселенців, підприємців та підтримки полтавців. Це найважливіше. Спершу треба вирішити ці питання, а потім інші.
Перше, що маємо зробити, це програма "Полтавський спротив". На мою думку, переглянути бюджет мали вже давно. Не потрібно зараз займатися політикою»
Секретар Полтавської міськради, голова фракції «Європейська Солідарність» Андрій Карпов
«Програми практично всі прийняті, окрім УЖКГ. Я все ж таки ставив би на перше місце допомогу військовим. Це вважаю головним. Там заплановані субвенції військовим. У понеділок буде погоджувальна рада. Ще з головами фракцій обговоримо пропозиції, що треба першочергово. У середу проведемо позачергову сесію. Через 10 днів планую сесію, на яку винесемо всі питання, які накопичувалися до цього.
Це нормальні тенденції. Вони відбуваються вже два роки. Намагалися прибрати міського голову, але не вистачило голосів. Тепер будуть збирати голоси проти мене. Це ж нормальні процеси. Хоча вважаю, що зараз варто фракціям об'єднатися і працювати. Про це будемо говорити під час погоджувальної ради»
Станом на момент виходу публікації «Полтавська хвиля» не отримала коментарів від голови фракції «ППЛ» Сергія Капліна.
Редакція «Полтавської хвилі» зібралася, щоб писати не лише швидкі новини, але й хороші та корисні тексти для розумних людей. Підготовка деяких текстів займає тижні або й місяці. А матеріали з фронту завжди супроводжуються ризиком для життя. Але ми віримо, що наша робота допомагає змінювати країну та суспільство на краще. Погані тексти — це швидко й дешево. Хороші — довго й дорого.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.