«Це питання — виключно сесійне»: у Полтаві ніяк не присвоять адресу одній із новобудов

20 липня біля будівлі Полтавської міськради на зустріч із владою зібралися містяни, які раніше придбали квартири в одній із багатоповерхівок на вулиці Європейська 146-Є, але тепер не можуть в’їхати у власне житло. Причина — місто не присвоює адресу будинку, через що до нього не можна під'єднати комунікації, оформити документи на право власності та користуватися своїм майном.

poltavska-khvilia_xcwi/_nDuZAR4g.jpeg

Про це «Полтавській Хвилі» розповіла одна з учасниць збору Аліса Коробова. Для того, аби купити квартиру у ЖК «Європейський квартал», жінка разом з чоловіком продали власне житло і вже 2 роки винаймають інше. Тому для неї питання переїзду дуже актуальне.

«Особисто я і всі інвестори уклали договір про купівлю майнових прав на об’єкт житлової нерухомості. Будинок на цей момент повністю побудований. Будинок зданий в експлуатацію — на це є відповідні сертифікати. Єдине питання, яке залишилося, — це присвоїти адресу цьому будинку», — повідомила Аліса Коробова.
poltavska-khvilia_xcwi/kOfuW0g4g.jpeg
Аліса Коробова

За її словами, у присвоєнні адреси їм відмовили в Управлінні архітектури та містобудування. Підставою називають закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки, на якій знаходиться багатоповерхівка.

Як вказує Аліса Коробова, забудовник задля продовження дії договору звернувся у міськраду за два місяці до його закінчення.

«Отримав формальну відписку, що це питання розглянуть на засіданні комісії. Як я розумію, засідання не відбувалося. Потім забудовник звернувся ще раз і отримав таку ж відповідь, — повідомила Аліса Коробова, — Ми як інвестори зверталися до забудовника. Ми вважаємо, що договір оренди по закону продовжений автоматично на той самий строк. оскільки, за законом України про оренду землі, якщо забудовник продовжує користуватися земельною ділянкою, сплачує орендну плату, а від міської ради протягом місяця після закінчення дії договору не надходило заперечення, то такий договір вважається продовженим автоматично. Ми готували звернення, яке нині підписують усі інвестори».

За словами Аліси Коробової, у їхньому ЖК три будинки. Вона придбала житло у найменшому, де 112 квартир.

Забудовник уже звів два будинки. Третій планують добудувати за кілька місяців. Наразі проблема присвоєння адреси торкнулася першого будинку.

«У нас ситуація по першому будинку в “Європейському кварталі” однакова. У 20-ому році ми внесли кошти на його будівництво, приємно було дивитися, як він росте. Думаю, на швидкість зведення будівлі вплинув ковід, але вже наприкінці минулого року ми отримали ключі від квартир. Ми надіялися, що з початку року ми вже зможемо оформляти документи на право власності, підписувати договори на підключення до комунікацій і далі вже робити ремонти й заселятися», — розповів один із власників квартири ЖК Юрій Манойло. За його словами, люди сподівалися під’єднати комунікації вже до початку опалювального сезону.
poltavska-khvilia_xcwi/ZfNrZ0R4R.jpeg

Як повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, сьогодні у Полтавській міськраді відбулося засідання ініціативної групи щодо присвоєння адреси. За його словами, договір оренди закінчився 24 березня, а забудовник звертався за його продовженням ще 27 січня.

Пархоменко вважає, що клопотання про включення додаткового питання щодо присвоєння адреси мав подати забудовник. Водночас порядок денний попередньої сесії формував начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. Тому на засідання винесли лише питання щодо виділення земельних ділянок для будівництва житла переселенцям

poltavska-khvilia_xcwi/fa19Z0R4g.jpeg
Валерій Пархоменко
«Це питання було винесене на сесію, яка з того моменту не проводилася. У нас була одна сесія 30 березня, і забудовник, якщо знав про цю проблему, міг би підняти питання щодо включення цього у порядок денний. Питання це виключно сесійне. Ми домовилися про проведення засідання земельної комісії, тільки що говорив з її головою. Але ми вже включили це питання у порядок денний на сесію, і далі слово за депутатами», — повідомив Валерій Пархоменко.

Підрядником з будівництва багатоповерхівок є ТОВ «КВП». Директор підприємства Сергій Іващенко пояснив, що згідно з законом, договір оренди земельної ділянки вважається автоматично продовжений на наступний період, якщо міська рада не подала документи в електронний реєстр речових прав про розірвання договору.

«Орендар справно сплачує оренду земельної ділянки. Тобто договір оренди зареєстрований в електронному реєстрі автоматично подовжений далі і на основі електронного реєстру речових прав та документів, які подані орендатором, міський архітектор автоматично повинен був присвоїти адресу», — сказав Іващенко.

Отже, міська влада планує розглянути питання продовження договору земельної ділянки на наступній сесії. Водночас Пархоменко заявив, що голови фракцій мають підтвердити свою готовність прийти та проголосувати.

Нагадаємо, росіяни обстріляли Харківщину: є загиблі та поранені.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар