У полтавських дитсадочках діти хворіють вірусом Коксакі: що кажуть лікарі

Останні кілька тижнів у Полтаві з’явилися повідомлення про випадки захворювання вірусом Коксакі. Це ентеровірусна інфекція, якою заражаються переважно діти до п’яти років.

«Полтавська Хвиля» поспілкувалася з кількома батьками, чиї діти принесли додому незвичайну хворобу.

«Нашій донці Мілані три роки. Хворіє вона нечасто. А це ось кілька днів тому повернулася з дитячого садочка, почала кашляти. Кашляла всю ніч, нічого не допомагало. А наступного дня піднялася температура до 38,6 градусів. Збилася швидко. Наступного дня знову температура - але вже 39.5. А ще через день взагалі посипало: у червоних плямах було обличчя, руки, навіть сідниці. Педіатр каже, що це вірус Коксакі», розповідає Володимир.

Такі ж симптоми на собі відчула і донька полтавки Поліни. Матір каже, що у дитини кілька днів трималася температура та з’явилися висипи на долоньках.

Що таке вірус Коксакі

Як повідомляють у пресслужбі Полтавської облдержадміністрації, ентеровірусні інфекції, до яких належить і вірус Коксакі, виявляють в Україні щороку. «Це кишковий» вірус, що активізується влітку, особливо в спеку.

«Основними джерелами захворювання є хворі та вірусоносії. У зовнішнє середовище вірус Коксакі потрапляє повітряно-крапельним шляхом і з вмістом кишківника. Спалахи захворювання частіше виникають в осінній і літній періоди. Спорадичні випадки захворювання на хворобу Коксакі зустрічається і серед дитячого населення на території України. Вірусом Коксакі найчастіше хворіють діти більш старшого віку або немовлята. Захворювання найчастіше виникає в осінні або літні місяці. Основні механізми передачі вірусів Коксакі — фекально-оральний і контактний (з виділенням носоглотки). Висока контагіозність вірусу сприяє поширенню захворювань в місцях скупчення дітей (санаторіях, курортах, дошкільних навчальних закладах)», йдеться у повідомленні.

Від моменту зараження до прояву симптомів хвороби проходить від 2 до 10 днів, а інкубаційний період становить близько 7 днів. Початок хвороби гострий, супроводжується лихоманкою (температура до 39.0С - 40.0С), може ускладнюватися головним болем, блювотою. Опісля цього, через 2 дні тіло хворого вкривається пухирями, на тілі також появляється висипка, особливо на сідницях, на ступнях та кистях рук появляються невеликі червонуваті, плоскі плями або пухирі.

Чи є епідемія цього вірусу у Полтаві?

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я міста Полтава, у Полтаві дійсно фіксують випадки захворювання вірусом Коксакі.

poltavska-khvilia_xcwi/tBDRscO7R.png
дитяча інфекціоністка Антоніна Квачан
«У нас в місті є поодинокі випадки захворювання - кілька у дитячому садочку і один у школі. Але це типове захворювання для цього сезону. Нічого особливого на цей момент не відбувається в місті, це не спалах захворювання, не масове зараження. Лікують його, як звичайне вірусне захворювання», розповідає дитяча інфекціоністка Антоніна Квачан.

За її словами, цей вірус не дуже небезпечний. Основна неприємність - його симптоми, оскільки у дитини починається висока температура, іноді виникає ангіна, блювота, головний біль.

За словами лікаря Юрія Романенка, лікувати це захворювання непотрібно. Лише підтримувати імунітет дитини та вживати жарознижуючі препарати при температурі.

Нагадаємо, що недавно на Пирятинщині у дітей уже фіксували вірус Коксакі. Через це у тамтешніх школах навіть завчасно розпочали канікули.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар