Жінки, що наближають перемогу: добірка матеріалів від «Полтавської хвилі»

Чи варто вітати жінок зі святом 8 березня і робити його вихідним? Про це «Полтавська хвиля» вже розповідала у сьогоднішньому матеріалі. А тепер пропонуємо згадати всі матеріали редакції, які розповідають про жінок, що наближають нашу перемогу у війні проти росії.

poltavska-khvilia_xcwi/_GkV5ZaVR.jpeg

Олена Чикурова — полтавка, медикиня 18-ї окремої бригади армійської авіації

До 24 лютого 2022 року працювала у благодійній організації «Світло надії» директоркою притулку для жінок, які постраждали від домашнього насилля. З перших днів повномасштабної війни боронить Незалежність України на передовій. Про військових медиків, хто кого там гендерно дискримінує, обов'язкову військовозобов'язаність чоловіків та ціну особистої Незалежності поговорили з Оленою Чикуровою. Детальніше — в інтерв'ю.

Маргарита Рівчаченко — бойова медикиня

До війни харків'янка працювала у Верховній Раді, допомагала з піаром в архітектурному бюро та як журналістка співпрацювала з «Українською правдою». Вранці, в день початку повномасштабної війни, пішла до військкомату. Спершу навіть сумнівалася, що візьмуть на фронт. Проте раніше дівчина проходила курс домедичної підготовки. Тому в підрозділ зарахували як медика. Вже на передовій взяла позивний «Афіна».

Вікторія «Руда» Мірошніченко — волонтерка

Вікторія Мірошніченко з позивним «Руда». За фахом дизайнерка корпусних меблів, але з 2014 року і до сьогодні волонтерить. Має досвід військової служби у гарячих точках. «Руда» має свою власну історію війни, що триває уже понад вісім років.

Світлана Мотросова — військова-контрактниця

У 2022 році, у свої 24 роки, Світлана Мотросова мала звання лейтенантки та обіймала посаду заступниці командира роти з морально-психологічного забезпечення.

Спочатку пройшла військовий вишкіл у Харківському військовому інституті танкових військ. Потім вирішила нести службу.

До повномасштабної війни її бригада перебувала на передовій в Авдіївці.

Тетяна Заріцька — пресофіцерка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади

У минулому Тетяна працювала вихователькою дитячого садка. Водночас займалася волонтерством, але у 2016 році, коли випустила дітей з дитсадочка, пішла до лав ЗСУ. Майже вся родина пресофіцерки військові: тато, брат, чоловік.


Редакція «Полтавської хвилі» працює, щоб писати не лише швидкі новини, але й хороші та корисні тексти для розумних людей. Підготовка деяких текстів займає тижні або й місяці. А матеріали з фронту завжди супроводжуються ризиком для життя. Але ми віримо, що наша робота допомагає змінювати країну та суспільство на краще. Погані тексти — це швидко й дешево. Хороші — довго й дорого.

Щоб робити хороші, нам потрібна ваша допомога.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар