Мамай збирає позачергову сесію — депутати спробують «перебити» вето

4 січня у Полтаві проведуть позачергову сесію міськради. На порядок денний планують винести два питання, серед яких і виключення старост зі складу виконавчого комітету.

poltavska-khvilia_xcwi/EA01wOA7g.jpeg
Сесія 22 грудня, на якій старост виключили зі складу виконкому. Фото: скрін з трансаляції

Про це стало відомо з розпорядження міського голови Олександра Мамая.

poltavska-khvilia_xcwi/jU4q8OA7R.jpeg

Як відомо з розпорядження, сесія відбудеться о 10 годині. На обговорення винесуть два питання, за які вже голосували на минулій сесії:

1. Про внесення змін до Регламенту Полтавської міської ради восьмого скликання.

2. Про внесення змін до рішення третьої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання від 19 березня 2021 року «Про утворення виконавчого комітету Полтавської міської ради».

«З моменту накладення вето є 14 днів на оскарження рішення і скликання позачергової сесії. Ініціювати її мають депутати, які планують це вето долати. Для скасування рішення необхідно зібрати 28 депутатів. У нашому випадку кінцева дата — 7 січня 2022 року. Сесію 4 січня ініціювали не депутати. Це рішення міського голови, яке він озвучив сьогодні, без збирання погоджувальної ради, на якій, власне, і обговорюються дати. Тому, більш за все, цю сесію будемо ігнорувати», — розповів голова фракції «Слуга народу» Юрій Бражник.
«Сьогодні це для Мамая принципова ситуація. Він розуміє, що немає у міськраді 28 депутатів для того, аби по-перше, оголосити йому недовіру, а по-друге, аби зняти вето на два рішення. Тому він оце і побіг збирати сесію на 4 число, для того, аби затвердити оце своє рішення про вето, і щоб виконком прцював зі старостами. Ми ще не вирішили, чи будемо брати участь у сесії. Але точно не підтримаємо цього горе-мера», — повідомив голова фракції «Рідне місто» Олександр Удовіченко.

Нагадаємо, 22 грудня на позачерговій сесії ПМР депутати проголосували за виключення старост Полтавської громади із виконкому. Це фактично позбавило Мамая 10 голосів на засіданнях комітету. Натомість до виконкому увійшли голова Молодіжної ради та представник ветеранів АТО.

Наступного дня, 23 грудня, старости звернулися до Мамая з проханням накласти вето на рішення депутатів. І ще через день Мамай задовольнив це прохання. Полтавських опозиційних депутатів такі дії міського голови надзвичайно обурили.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар