Недовіра Мамаю: які фракції міськради готові голосувати за відставку мера Полтави

Через те, що Мамай не з’явився на анонсовану зустріч із ветеранами АТО щодо своїх проросійських висловлювань, учасники війни ініціювали збір підписів за скликання позачергової сесії на 31 грудня. На ній хочуть розглянути питання недовіри до мера міста.

poltavska-khvilia_xcwi/gYxFFLhnR.jpeg

10 грудня ветерани АТО зібралися під стінами міської ради на акцію протесту. Намагалися і поспілкуватися з міським головою, проте того не виявилося на робочому місці. Секретар міськради Андрій Карпов зв’язався із Мамаєм. І той пообіцяв, що прибуде о 15.00, аби зустрітися з ветеранами. Проте не виконав обіцянку.

Після того, як мера не виявилося на місці, ветерани почали вимагати негайної відставки Мамая, а депутати в коридорі збирати підписи з вимогою скликати позачергову сесію на 31 грудня.

Для того, аби сесію скликали, необхідно 14 підписів депутатів.

«Полтавська Хвиля» зв’язалася із головами різних фракцій, представлених у міській раді, і дізналася про їх позицію щодо того, що відбувається.

Андрій Карпов, голова фракції «Європейська Солідарність»:

«Ми збираємо підписи по скликанню позачергової сесії, де Мамай повинен звітувати про свої висловлювання. Не про недовіру, а про свої висловлювання».
poltavska-khvilia_xcwi/kIQqdY27R.jpeg

Оксана Деркач, голова фракції «ОПЗЖ»:

«Оце я повинна відповісти без консультації з депутатами? А на сесії я всі хожу, якщо вони скликаються».
poltavska-khvilia_xcwi/eaM6dLhnR.jpeg

Голова фракції «За майбутнє» Євген Дикань не дочекався навіть закінчення питання, а кинув трубку одразу після того, як прозвучало прізвище Мамая.

Голова фракції «Слуга народу» Юрій Бражник відповів:

«На цю хвилину позицію фракції я ще не знаю, оскільки листа я ще не отримав. Але щодо себе: я сто відсотків підтримаю ініціативу воїнів АТО, візьму участь у позачерговій сесії, візьму участь у її скликанні. І в подальшому буду підтримувати позицію про виголошення недовіри міському голові»
poltavska-khvilia_xcwi/oHBedL2ng.jpeg

Голова фракції «Партія простих людей» Сергій Каплін повідомив:

«Ми готові відставляти Мамая, Синєгубова, Шмигаля, Зеленського. І для цього потрібні підстави, щоб потім не виглядати стицьками і не програвати їм суди. Я так розумію, що низка депутатів окремих фракцій хочуть заробити на підставі злочину, який начебто скоїв Мамай. У той же час, СБУ не вбачає у його заявах абсолютно ніяких ознак злочинів і не дала політичної оцінки його заявам, хоча це орган політико-правовий. Депутати просто не розуміють, що вони потім підуть у суди, програють ці суди, посилять рейтинг Мамая і в очах виборців будуть виглядати молюсками одноклітинними [...]
poltavska-khvilia_xcwi/CEzRFLh7g.jpeg

Голова фракції «Свобода» Юліан Матвійчук повідомив:

«Фракція готова вже давно (голосувати за відставку Мамая - ред.). У нас нічого не змінилося».
poltavska-khvilia_xcwi/ObcRFLhng.jpeg

Голова фракції «Рідне місто» Олександр Удовіченко повідомив:

«Наша фракція з першого дня обрання Мамая мером заявляла про свою опозиційність до нього та його роботи. Сьогодні ми не змінюємо своїх підходів та оцінок діяльності мера. Питання відставки чи не відставки Мамая - це консолідована позиція фракцій більшості. Сьогодні Мамай з останніх сил тримає ці 23-24 депутати зі своєї так званої коаліції. Тому сьогодні у мене немає інформації, що є 28 голосів, аби висловити недовіру Мамаю. Але це може статися у будь-який момент. Певна частина депутатів прозріває і розуміє, що собою являє міський голова. От коли побачимо, що депутатському корпусі є та кількість депутатів, які розуміють, що домовитися з цією особою неможливо, і треба йти шляхом, який є у законодавчому полі щодо недовіри міському голові, то зрозуміло, що наша фракція буде серед тих, хто віддасть свої голоси за недовіру цій особі».
poltavska-khvilia_xcwi/MqURKYhng.jpeg

Станом на 17:30, представник ветеранського руху Тарас Лелюх повідомив на своїй сторінці у Facebook, що необхідну кількість підписів уже зібрано.

Нагадаємо, вчора, 9 грудня, секретар Полтавської міськради Андрій Карпов записав звернення, у якому вимагав відставку Мамая. Усе через те, що днями міський голова Олександр Мамай у коментарі телеканалу «НАШ» заявив, що в Україні «воюють дві наддержави — США і Росія. Дуже прикро, що брат йде на брата». Це викликало значний резонанс в Україні. Олександра Мамая внесли до бази «Миротворець».

Його висловлювання засудила низка депутатів Полтавської міськради. Крім того, висловлювання Мамая стали темою обговорювання російської пропаганди.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар