Полтавська міськрада не змогла оголосити недовіру Мамаю. ВІДЕО
У Полтавській міській раді не вистачило голосів для відставки Олександра Мамая. За оголошення недовіри міському голові Полтави проголосували лише 24 депутати при необхідних 28 голосах. Один бюлетень був зіпсутий. А в такій ситуації рішення вважатиметься прийнятим за умови, якщо за нього проголосують дві третини від загального складу депутатів міськради.
Крім депутатів, до сесійної зали перед засіданням увійшла група активістів, зокрема ветерани російсько-української війни. Деякі з них були у військовій формі. На початку сесії міський голова Олександр Мамай оголосив, що на засіданні зареєструвалися 23 депутати з 42-ох.
Після утворення лічильної комісії, перед депутатами виступив Віталій Степанов, голова Координаційної ради учасників АТО Полтавщини. Серед іншого він заявив, що вимоги громадської ради незмінні: ветерани закликали депутатів «працювати» і нагадав, що «ми всі живемо в одному місті». Інший учасник координаційної ради зазначив, що «хтось сьогодні серйозно налякався і заборонив своїм посіпакам сюди приходити», вочевидь маючи на увазі депутатів, які проігнорували позачергову сесію. Крім того, активіст зазначив, що «не повинне керувати містом влада, яка здасть його окупантам», натякаючи на проросійські висловлювання міського голови Мамая та народного депутата від Полтавщини Іллі Киви.
Своєю чергою секретар міської ради Андрій Карпов наголосив, що його фракція вимагає від Олександра Мамая «політичного звіту» за його проросійські висловлювання та нагадав, що Мамай досі не вибачився за провокаційний коментар телеканалу «Наш». Питання ж відставки міського голови фракція "ЄС" традиційно не піднімає.
Зрештою головуючий на сесії оголосив головне питання порядку денного сесії: «Про дострокове припинення повноважень міського голови Полтави Олександра Мамая».
З даного питання виступив депутат міськради від «Слуги народу» Сергій Іващенко. Він традиційно засудив проросійські висловлювання міського голови, а також звернув увагу на загальні проблеми Полтави.
«Дивлячись на деякі міста на Донеччині видно, що вони в кращому стані перебувають, ніж Полтава, де не було війни. Чим раніше місто звільниться від Олександра Федоровича, тим менше нам знадобиться часу і зусиль для відновлення нашого міста», — зазначив Іващенко.
Після ще кількох виступів депутатів, Олександр Мамай оголосив технічну перерву на 15 хвилин для організації процесу таємного голосування.
Зрештою полтавські обранці перейшли до процедури таємного голосування з питання висловлення недовіри міському голові Олександру Мамаю.
Нагадаємо, що питання відставки Олександра Мамая було спровоковане його проросійськими висловлюваннями.
4 грудня міський голова Полтави Олександр Мамай дав інтерв'ю телеканалу «Наш» у межах спецпроєкту «Тут наша земля». В інтерв'ю Мамай розповів, що на нашій території воюють дві наддержави — США і Росія.
Після цього ветерани російсько-української війни заявили, що вимагають відставки мера Полтави. Наступного дня відбулись протести громадськості та ветеранів під міською радою.
Мера Полтави внесли до бази «Миротворця», а ветерани почали збирати голоси за його відставку. Їхня позиція залишається незмінною.
Своєю чергою, Олександр Мамай відреагував на включення до «Миротворця»:
«...Одразу заявляю, що все це повне безглуздя і добре спланована провокація проти мене. Мабуть, у моїх політичних опонентів немає законної сили мені протистояти, тому вони відчайдушно вдаються до брехні і всякого роду обливання брудом. Їм дуже хочеться розкалити політичну обстановку в Полтаві, аби дестабілізувати і без того складну ситуацію...», — прокоментував мер Полтави.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.