Редакційні підсумки року: матеріали, які сподобались вам найбільше

Традиційно підбиваємо підсумки року. Цьогоріч ми написали для вас 6886 матеріалів, з яких: 219 довгочитів, історій непересічних людей, репортажів із фронту та корисних текстів. Відзняли 48 відеосюжетів та репортажів, фронтових нотаток, важких і щемливих історій та програм. Опублікували 35 фоторепортажів з різних куточків країни. Чи багато це? Чи мало? Ми не гналися за кількістю, але прагнули робити для вас дійсно цікаві та корисні матеріали. Традиційно вже наприкінці року ми підбиваємо підсумки орієнтуючись на ваші перегляди, вподобання та відгуки.

poltavska-khvilia_xcwi/7e6WHgFIR.jpeg

Нумо разом згадаємо, як минув цей рік для Полтави й полтавців.

ДОВГОЧИТИ

poltavska-khvilia_xcwi/pCBGNRFSR.jpeg

1. Модульне містечко в Полтаві напівпорожнє — чому переселенці відмовляються від нового житла

В липні під Полтавою відкрили перше модульне містечко для внутрішньопереміщених осіб. Понад місяць готові до заселення модулі стояли порожніми. Про те, кого зрештою заселили в містечко та як живеться його мешканцям, читайте в репортажі «Полтавської хвилі». Наша кореспондентка провела цілісінький день у поселенні, спілкуючись із працівниками та новими мешканцями.

2. Дружина полеглого воїна з Полтави звинувачує військову частину в недбалості та зневазі

Ірина востаннє спілкувалася з чоловіком зранку 10 листопада — подружжя вітало одне одного з річницею. А вже наступного дня жінка почала пошуки Олександра, який перестав виходити на зв'язок.

«Це були якраз вихідні й для мене було дуже дивно, що у військової частини є вихідні. Вранці в неділю до мене на зв'язок вийшов його побратим, який прийшов до тями. І сказав, що буде шукати Сашка та зробить усе можливе, щоб сказати мені хоч щось. Зрозуміло, що я вже не знаходила собі місця», — розповіла Ірина.

3. Як називали дітей на Полтавщині наші пращури

Агафія, Аделіна, Глафіра, Дорофія, Елеонора, Емілія, Ілона, Каміла, Лада, Лаура, Лея, Марічка, Рада, Серафима, Стефанія, Юстина, Ярина, Всеволод, Гордій, Дем'ян, Кузьма, Леон, Лука, Любомир, Мирон, Натан, Орест, Савелій, Серафим, Соломон, Теодор, Тимур, Тихон, Феофан, Ян — це імена, якими полтавці називали дітей у 2022 році. Однак це радше виключення. Бо ж найбільш популярними у 2022 році були ті, що мали попит і 120 років тому. Цей матеріал викликав палкі дискусії в історичних колах та серед псевдоекспертів. Тим краще, бо ж саме в дискусії народжується істина. А яке з імен, описаних у статті, ви дали б своїм дітям? Чи може вже обрали? в кінці матеріалу, можете написати свої думки в коментарях.

4. «Може не треба було виживати?» — Історія маріупольців, які опинилися в Полтаві

Цій родині випало пережити справжнє пекло у Маріуполі, а потім і в намаганнях врятуватись з окупованого міста. Історія сімʼї, яка здолала вогонь, обстріли, поранення та довгі місяці чекання, щоб знову бути разом. У Полтаві.

5. Черниці плакали в кузові, кістки на смітнику, а герб рф досі у Полтаві — історія Хрестовоздвиженського монастиря

Полтавський монастир — місце контроверсійне і дискусійне. Окуповане московським патріархатом, спаплюжене імперською символікою... Йому вдалося пережити совєтів, та чи вдасться позбавитись від монахів, що й досі служать ворогові?

Владики монастиря отримували кошти від страт злочинців, мали кріпаків, золоті хрести з самоцвітами та гектари володінь. Монастирську бібліотеку староукраїнських книг комплектував приятель самого Вольтера. Це та більше у новій історії від Полтавської хвилі.


ФОТОРЕПОРТАЖІ

poltavska-khvilia_xcwi/e6vIKgFIR.jpeg

1. «Написав сестрі — чекайте нас із перемогою»: у Полтаві попрощалися з Артемом Тихоненком

Тихоненку Артему було 22 роки. Назавжди буде 22. Він загинув за Україну другого лютого 2023 року поблизу села Озарянівка Бахмутського району Донецької області. Отримав поранення, несумісні з життям.

2. (Не) комфортний відпочинок біля води. Огляд міських пляжів Полтави (фото)

Ще один буденний, як нам здавалося, матеріал, який викликав купу срачиків у соцмережах. Багатьом здалося недоцільним робити огляди місць відпочинку під час війни. Інша ж частина читачів, навпаки переконувала опонентів з поліції моралі в необхідності відпочивати, аби зберегти працездатність. Дискусія була настільки палкою, що цей фоторепортаж посів друге місце за переглядами.

3. Тролейбусний декор — як водії полтавського транспорту оздоблюють свої кабіни (фото)

Кожен хоче, щоб його робоче місце було затишним. І водії полтавських тролейбусів не виняток. Хоч нині через внутрішні правила вже й не зустрінеш пишних оздоблень, які ми бачили в старих машинах років 10 тому, але все ж кабіни водіїв та водійок не позбавлені певного шарму та індивідуальності.

4. У Полтаві попрощалися зі штурмовиком Дмитром Юденком та солдатом Валерієм Сосновським (фоторепортаж)

Колона «На щиті» гуркотить дорогою до церкви. Двигун білої «Газельки» затихає коло дзвіниці. Минає кілька хвилин і кількасот людей напівколом оточують тіла двох полеглих воїнів. Полтавці стискають у руках червоні квіти.

«Шановні земляки. Ми зібралися тут, щоб провести в останню путь патріотів, вірних синів України. Ще два наших земляки загинули. Схиляємо голови перед їх пам'яттю. Згадаємо їхні імена:

5. «Ми знайшли її повішеною з пробитою головою»: як собаки потрапляють до пункту перетримки у Полтаві (фото)

Ви просто подивіться в їхні оченята. Покинуті, зневажені, знедолені. Собаки, які стали заручниками недолугих господарів, неспроможних неси відповідальність за тих, кого приручили. Наша журналістка познайомилась з усіма цими собаками та дізналася їхню історію. До слова, ви можете ще встигнути зробити для своєї родини та однієї з собачок різдвяне диво.


ВІДЕО

poltavska-khvilia_xcwi/oKoDKgFIR.jpeg

1. Руїни величі. Як на Полтавщині занепадає одна з найбільших усипалень України (відео)

Ніде діти правди, одна з найприкріших бід України — тотальне невміння дбати про історичну спадщину. Тисячі архітектурних памʼяток, які мають величезний туристичний потенціал, занепадають, руйнуються, просто розчиняються поволі через брак то коштів, то рук, то й просто розумної голови. Є такі памʼятки і на Полтавщині. Наприклад, у Вергунах.

2. 21 рік серед густого лісу. Як Лариса Ребриста живе на безлюдному острові

Один із найулюбленіших репортажів нашої редакції. Неймовірна історія неймовірної людини з не менш неймовірною долею. Лариса Ребриста сяяла якоюсь дивною, незрозумілою добротою з середини. Це відчували люди, це відчували й тварини. Ми взялися допомогти жінці, яку збирались виселити з безлюдного острова, де вона прожила понад два десятиліття. Відстояли її право жити вдома. Збирали гроші на новий електрогенератор. А от перерахувати їх довелось ... на похорон. На жаль, пані Лариса не дожила до Нового року. Перегляньте це душевне відео, згадайте про світлу людину.

3. Ухиляння від податків, неліцензійний алкоголь і обман гостей — в Опішні провели фестиваль борщу

Однозначно найскандальніший матеріал року. Історія про самозванку, яка вкрала чужу ідею, створила прибутковий, але незареєстрований бізнес та попри війну продовжує дурити державу та гостей свого фестивалю. Це відео майже інструкція як роками заробляти сотні тисяч гривень і при цьому уникати будь-яких покарань від податкової. Атмосферний та гарячий репортаж.

4. «Я ніколи не йшов на війну помирати, я йшов, щоб вижити» — історія полтавського добровольця «Шумахера»

«Мамі сказав, що поїхав на заробітки в Запоріжжя, працювати водієм. Півтора місяці ніхто не знав, де я був. Це був серпень 2015 року. Я вже був в Авдіївці. Приймав перших поранених на борт».

Рюкзак за плечима, пару сотень гривень у кишені — весь скарб, який тоді ще юнак узяв із собою. Батьки дізнались аж через півтора місяця. І не від нього.

5. «На мосту сиділи і ноги мили» – на Полтавщині руйнується найдовший дерев'яний міст України

Ще одна історія про недбалість й безгосподарність, що призвела до руйнування унікального в своєму роді та красивезного мосту. Колись його звели своїми руками місцеві мешканці, аби скоротити шлях від Каплинців до Пирятина. У другу світову міст використовували військові (і совєтські, і німецькі). Ним могла їздити навіть легка бронетехніка. Сьогодні ж ним страшно навіть просто перейти на другий берег.


НОВИНИ

poltavska-khvilia_xcwi/PNLEcgFSR.jpeg

1. На Полтавщині розшукують потенційно небезпечного злочинця

Полтавця Бутоліна Станіслава оголосили в державний розшук з листопада 2020 року. Чоловіка звинувачують у скоєнні крадіжок, незаконному поводженню зі зброєю, та зберіганні і розповсюдженні наркотиків.

2. Полтавець закликав приєднати дві області України до рф

Для публікацій зрадник використовував заборонену в Україні соціальну мережу. Разом із закликами, чоловік публікував символіку та портрети представників комуністичного режиму: прапора радянського союзу, герба, зображення «вождів».

3. Про «Полтаву-Південну» можна забути — «Укрзалізниця» почала українізацію

Українська залізниця «Південна», як і «Південно-Західна» підлягають також перейменуванню. Адже у XIX столітті під час будівництва залізниць все рахувалось відносно Москви, тому українські залізниці отримали назви, що не мають в собі нічого українського з географічної точки зору.

4. Поліція Полтавщини розшукує небезпечного вбивцю

Чоловіка обвинувачували в умисному вбивстві, в повторному замаху на вбивство, у вимаганні. Злочинець переховується від суду з грудня 2019 року.

5. Голова Полтавської ОВА повідомив подробиці вибуху в Кременчуці

«Є влучання у Кременчуцькому районі у дачний кооператив. Попередньо без жертв. Влучань в обʼєкти критичної інфраструктури не зафіксовано».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Спецпроєкт"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар