(Не) комфортний відпочинок біля води. Огляд міських пляжів Полтави (фото)

У червні у Ворсклі виявили холероподібні вібріони, які хоч і не є збудниками холери, а все ж добряче налякали полтавців. Доки міські пляжі пустували, ми вирішили провести ревізію, адже впевнені — щойно показники термометра сягнуть +30 градусів, містяни шукатимуть де освіжитися та відпочити на вихідних.

Тим паче, що вібріони — постійні мешканці річок так само як і кишкова паличка, і не становлять для людини смертельної загрози. Та й будьмо чесними, люди купалися, купаються і будуть купатися у Ворсклі.

poltavska-khvilia_xcwi/Gdn6Xn94R.jpeg

Перший міський пляж

poltavska-khvilia_xcwi/6ev6Enr4R.png

Чистота. На пляжі відносно чисто, якщо не рахувати поодинокі пляшки та етикетки. А от у піску трапляються камінці, тож ходити босоніж може бути не зовсім приємно і безпечно.

Не зважаючи на характерний річковий відтінок, вода прозора. Дно пологе, біля берега не глибоко. Є навіть схід у воду, щоправда, на ньому можна поламати ноги.

Інфраструктура. Першим впадає в око імпровізований спортивний майданчик, за безпечність якого ручатися складно. На території пляжу є чотири переодягальні, біля одної з яких розсипані дрібні скалки від розбитої пляшки. Смітники можна порахувати на пальцях однієї руки. Трохи осторонь від пляжу є один громадський туалет.

За кілька металевих парасолів у спекотні дні доведеться поборотися. Позасмагати можна також на стареньких лавочках, та краще все ж брати з собою плед. На території є приватні альтанки та дитячий майданчик, скористатися якими скоріше за все можна лише за гроші.

poltavska-khvilia_xcwi/UAdbu79Vg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/LRVbunr4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/uXbfXnrVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/DU3Ju7rVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ebfxu79Vg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/srQbun9VR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/7CHBXn94R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/lywbunr4g.jpeg

Другий міський пляж

poltavska-khvilia_xcwi/RFHwE79Vg.png

Чистота. Пляж досить чистий, але добряче зарослий травою, особливо берег. Вода умовно чиста і прозора. Водорості, принаймні біля берега, не помічені. Загалом більше схожий на дикий пляж — те, що треба для любителів усамітнення.

Інфраструктура. Шість парасольок стоять у зарослях з видом на очерет, нагадуючи, що колись пляж був набагато більшим. І лише одна досі розташована на піску.

На території є кілька смітників та дві переодягальні у значно кращому стані, ніж на першому пляжі, можливо, тому що ними рідше користуються. У кущах причаївся громадський туалет, але навряд він у робочому стані.

poltavska-khvilia_xcwi/c1QaX7rVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/MfvLXn9VR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/gHIfXnr4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/otoBX7r4R.jpeg

Третій міський пляж

poltavska-khvilia_xcwi/8VPQE794g.png

Чистота. Пісок чистий, м'який і глибокий. Вода прозора, однак подекуди біля берега є водорості. Для зручності прокладена доріжка з плитки.

Інфраструктура. Заходячи на територію думаєш: «Нарешті цивілізація». Пляж обнесено огорожею, на вході є велопарковка, маленька будівля з нормальними туалетами та медпунктом.

Ліворуч від входу розташований невеличкий продуктовий магазин, спортивний майданчик і столики для настільного тенісу. Прямо є щось типу спуску у воду, повністю з бетону, з поручнями. З іншого краю пляжу відносно новий дитячий майданчик і волейбольне поле.

За порядком спостерігає охоронець, а рятувальна вежа по центру натякає, що у розпал купального сезону тут мають бути й рятувальники. Тим паче, що до берега пришвартований невеличкий рятувальним човен з помаранчевими жилетами.

На піску вишикувалися два ряди парасольок, під якими можна лишити особисті речі, щоб не кидати їх на пісок. Переодягальні чисті, всередині є навіть гачки для зручності.

На території є кілька кафе, де можна взяти прохолодний напій і замовити їжу. Словом голодні не залишитесь. Також тут можна взяти на прокат сап борди, аби урізноманітнити відпочинок, або шезлонги.

poltavska-khvilia_xcwi/TNuYun94R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/GxvYun94g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/EjxYXn9VR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/0_HLXnr4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/kDbLXn94g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/4XtYX79Vg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/EX8LXn94R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/PU0Lun94R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/KZ-Lun94g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/zn9Yunr4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/aLrYun9VR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ZyqLX794g.jpeg

Пляж на Дублянщині

poltavska-khvilia_xcwi/n5VrEn94g.png

Чистота. Колись досить великий пляж перетворився на компактні кілька квадратних метрів біля берега, все решта — заросло травою. Воду можна було б назвати чистою, якби не водорості, які хапатимуть за ноги на кожному кроці. Та і загалом нині пляж у гіршому стані, ніж якихось кілька років тому.

Інфраструктура. На території розташовані кілька парасольок від сонця і старенькі лавочки. З високої трави виглядає переодягальня, щоправда, пахне тут як у туалеті. До слова, клозет також є, хоча про задовільність його стану сперечатися не доводиться. А от смітників ми так і не помітили.

Для любителів активного відпочинку є два волейбольні поля — старіше і новіше. Також тут здають у прокат катамарани й човни, хоч катання на них і заборонено в області. Є кілька закладів, де можна перекусити та сховатися від сонця у дерев'яних альтанках.

poltavska-khvilia_xcwi/Ca33Xnr4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/eDu3X7rVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/zP6qun94R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ZJQqX7rVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/n5e3u7rVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/9Fequn9VR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/3q33X794g.jpeg

Вердикт. Більшість міських пляжів Полтави занехаяні й лише умовно придатні до відпочинку, а третій пляж, хоч і найбільший з перевірених, фізично не зможе вмістити всіх охочих позасмагати. Тож залишається вибір між купанням в атмосфері дикої природи або умовно приватними пляжами, які ми перевіримо у наступному матеріалі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар