Вибір редакції: кращі матеріали «Полтавської хвилі» 2021 року

Закінчується 2021 рік. А це означає, що «Полтавська хвиля» завершує свій перший рік роботи. За час існування наші журналісти написали 5 235 матеріалів. Серед них оперативні новини, відеорепортажі та тексти-розслідування. Цьогоріч ми відвідали всі масштабні фестивалі Полтавської області, розповіли де краще відпочити й намагалися створювати тільки ті авторські матеріали, які були б цікавими та максимально корисними для вас.

Команда писак Полтавської хвилі

До вашої уваги кращі авторські матеріали людей, які пишуть новини для «Полтавської хвилі». Познайомимося ближче?

Ярослава

Ярослава

Цьогоріч, окрім подієвих новин я працювала над створенням лонгрідів. Збирала та аналізувала інформацію. Моніторила календар дат та знайомилася із багатьма полтавцями, які люблять свою роботу.

Так, я поспілкувалася зі стюардом, який працює на інтерсіті. Він розповів про тонкощі своєї роботи та ситуацію, коли хлопець їхав разом з дівчиною, а на зупинці він вийшов, десь затримався. Потяг рушив, а до них прибігла перелякана дівчина, почала кричати та вимагала зупинити потяг. Але ж стюарди вдіяти нічого не могли. Довелося хлопцеві наздоганяти нас іншим потягом. А дівчина всю дорогу проплакала в жилетку працівниці.

Найбільшим розчаруванням року для мене стали фестивалі. Так, влітку я відвідала міжнародний фестиваль в Опішні «Борщик у глиняному горщику». На події готували 80 видів борщів. Однак охочих спробувати унікальних страв виявилося так багато, що не всім вистачило. Люди з інших областей ходили обідати у кафе поряд. А наша стаття викликала шквал обурень і підтримки водночас. Відвідувачі сайту дякували, що ми підняли цю тему, а організаторка ж говорила, що стаття була замовна.

А найкориснішим виявилося тестування депутатів. Ідея прийшла після того, як моя знайома вирішила звернутися до депутата з власним питанням, але не змогла знайти номера телефону. Тоді ми й вирішили дізнатися, чи легко додзвонитися представникам міськради. Брали навмання по представнику кожної фракції й ставили питання стосовно вигаданої легенди — мама із Ціолковського хоче, аби в її районі з'явився новий майданчик. Перевірка показала, що майже всі готові допомогти.

Анатолій

Анатолій

Основна моя задача на «Полтавській хвилі» — якнайшвидше розповідати про оперативні новини, які відбуваються у нашому місті. Одна з них стосується ймовірного наступу Росії на Україну. Ситуація, яка відбувається на кордоні хвилює не одну людину в нашій державі.

Іще однією темою, якою найбільше цікавилися полтавці — коронавірус. Чи не найбільше переглядів збирали новини про кількість хворих, померлих та карантинні обмеження. Так, ми дізналися, скільки коштує лікування хворого.

Зазвичай, найбільш читальними на нашому сайті є авторські матеріали та новини про ДТП, пожежі. Їх список у кінці року поповнив матеріал про виробника напівфабрикатів. У Полтаві працює франшиза магазинів «Галя Балувана», чия продукція мала попит серед містян. Однак, Держспоживслужба знайшла багато порушень на виробництві.

Валерія

Валерія

Я прийшла на «Полтавську хвилю» нещодавно. Однак місяць роботи виявився для мене продуктивним.

Все почалося із розслідування, яке стосувалося роботи за кордоном. Цей матеріал я готувала з особливою уважністю до теми та головного героя. Адже висвітлювати явище торгівлі людьми було цікаво і водночас психологічно важко.

А ще цьогоріч я ходила по полтавських супермаркетах і фотографувала продукти, які там продають. Одразу думала, що мене виженуть. А насправді ніхто навіть уваги не звертав. Це був цікавий досвід збору та обробки статистичних даних, хай і в невеликих об'ємах.

А підготовка цього тексту зайняла кілька годин, але враження у мене залишаться надовго. Працюючи зі складними соціальними темами завжди маю змішані відчуття.

Єгор

Єгор

Для мене на «Полтавській хвилі» все починалося з оперативних новин. А потім я почав писати авторські матеріали та займатися відеорепортажами.

Одним із моїх улюблених є матеріал про ОСББ. Перед написанням я відвідав 5 ОСББ міста. У кожному об’єднанні є своя родзинка, наприклад, встановлені камери відеонагляду, спортивні майданчики або облаштована система самостійного опалення. Для мене хороший матеріал дорівнює корисному. А спілкування з головами ОСББ дало можливість зрозуміти, що люди мають покладатися на свої сили й створювати для себе комфортний простір, а не чекати так званої допомоги.

Резонансною була історія зі стовпами «Полтаватеплоенерго». Річ у тім, що електромонополіст «Полтавобленерго» намагається змусити об’єднані громади області додатково платити “за користування електроопорами”. Водночас тут є певна колізія, адже стовпи стоять на землях, які належать ОТГ. І обленерго за оренду цієї землі громадам також не платить. До того ж у громадах нагадують, що більшість електроопор у сільській місцевості свого часу люди встановлювали власним коштом. Яка ж ситуація на місцях і як коментують це представники влади та старости громад я і намагався розібратися.

Іще одне болюче питання — проблема паркувань. Наразі існує проблема паркування на пішохідній зоні центральної вулиці. Тому «Полтавська хвиля» поговорила з полтавцями, патрульною поліцією, урбаністом та представником місцевої влади.

Катерина

Катерина

Зазвичай, теми для авторських матеріалів я обирала, моніторячи полтавські групи у соцмережах, читаючи коментарі містян і заглиблюючись у те, що справді турбує оточення. Але жоден із цих матеріалів не потрапив до списку моїх улюблених.

Однією з найперших тем з якою я працювала була деменція. Після перегляду фільму «Батько» мені стало цікаво, скільки людей в Україні мають такий діагноз. Чи є полтавці, у яких хворіють родичі та чи існують у Полтавській області притулки, де б доглядали за хворими.

А одного разу я випадково натрапила на випуск телепрограми «Говорить Україна», де розповідали про двох школярів, у яких народилися близнята. Малюки незрячі. І з інвалідністю. Я дивилася як діти виховують дітей і думала — може, якби з цими школярами говорили про секс — усе б у них було інакше.

Може, якби у нас викладали в школі такий предмет — ми б не сміялися на алгебрі, коли чули слово многочлен. Мої роздуми привели мене сюди.

А останнім я планувала розмістити матеріал про села. А потім згадала про поїздку в «Консорт». Коли ви, або ваші знайомі будуть говорити, що у Полтаві не можливо знайти хорошу роботу, або, що всі начальники козли — дайте їм прочитати це!

Віталій

Віталій

Приємно, коли текст, над яким ти не просто працюєш, а вкладаєшся у нього, знаходить відгук у читача у вигляді переглядів, коментарів, ба навіть критики.

Ця історія реально трясонула всю країну й укотре підняла низку важливих для обговорення і дій питань. Це й охорона шкіл, і взаємостосунки в родинах, і необхідність гарних психологів у системі освіти, щоб тримати руку на пульсі й вчасно виявляти у дітей травми, які можуть спричинити зриви.

Ми із журналістами протягом року об'їздили багато сіл. Одне з них вразило нас своїм устроєм. То невелике село з величезними амбіціями, і економікою, яку розвинули чи не краще, ніж у більшості великих громад.

А ще у нас було емоційно складне та виснажливе чергування. Бо «Полтавська хвиля» всю ніч їздила містом із патрульною поліцією. Якщо подумати, ми там були всього раз, а от поліцейські з такими справами стикаються ледве не щодня! Але попереджаємо, матеріал містить сцени смерті, інформацію, здатну розтривожити особливо чутливого читача та ненормативну лексику. Не рекомендовано до прочитання вагітним, людям з тонкою душевною організацією та неповнолітнім.

Команда «Полтавської хвилі» розуміє, що новин багато, але ми намагаємось доносити до вас тільки дійсно важливі події, водночас захищаючи від зайвого інформаційного шуму. Ми й надалі будемо радувати вас цікавинками та матеріалами, які будуть корисні та актуальні.

І нагадуємо — Новий рік не наступає, а приходить. Тому, з прийдешніми святами, любі наші читачі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"