Вибір редакції: кращі матеріали «Полтавської хвилі» 2021 року

Закінчується 2021 рік. А це означає, що «Полтавська хвиля» завершує свій перший рік роботи. За час існування наші журналісти написали 5 235 матеріалів. Серед них оперативні новини, відеорепортажі та тексти-розслідування. Цьогоріч ми відвідали всі масштабні фестивалі Полтавської області, розповіли де краще відпочити й намагалися створювати тільки ті авторські матеріали, які були б цікавими та максимально корисними для вас.

poltavska-khvilia_xcwi/-WjvTUTng.jpeg
Команда писак Полтавської хвилі

До вашої уваги кращі авторські матеріали людей, які пишуть новини для «Полтавської хвилі». Познайомимося ближче?

Ярослава

poltavska-khvilia_xcwi/QxXTT8TnR.jpeg
Ярослава

Цьогоріч, окрім подієвих новин я працювала над створенням лонгрідів. Збирала та аналізувала інформацію. Моніторила календар дат та знайомилася із багатьма полтавцями, які люблять свою роботу.

Так, я поспілкувалася зі стюардом, який працює на інтерсіті. Він розповів про тонкощі своєї роботи та ситуацію, коли хлопець їхав разом з дівчиною, а на зупинці він вийшов, десь затримався. Потяг рушив, а до них прибігла перелякана дівчина, почала кричати та вимагала зупинити потяг. Але ж стюарди вдіяти нічого не могли. Довелося хлопцеві наздоганяти нас іншим потягом. А дівчина всю дорогу проплакала в жилетку працівниці.

Найбільшим розчаруванням року для мене стали фестивалі. Так, влітку я відвідала міжнародний фестиваль в Опішні «Борщик у глиняному горщику». На події готували 80 видів борщів. Однак охочих спробувати унікальних страв виявилося так багато, що не всім вистачило. Люди з інших областей ходили обідати у кафе поряд. А наша стаття викликала шквал обурень і підтримки водночас. Відвідувачі сайту дякували, що ми підняли цю тему, а організаторка ж говорила, що стаття була замовна.

А найкориснішим виявилося тестування депутатів. Ідея прийшла після того, як моя знайома вирішила звернутися до депутата з власним питанням, але не змогла знайти номера телефону. Тоді ми й вирішили дізнатися, чи легко додзвонитися представникам міськради. Брали навмання по представнику кожної фракції й ставили питання стосовно вигаданої легенди — мама із Ціолковського хоче, аби в її районі з'явився новий майданчик. Перевірка показала, що майже всі готові допомогти.

Анатолій

poltavska-khvilia_xcwi/Q5Fhb8ong.jpeg
Анатолій

Основна моя задача на «Полтавській хвилі» — якнайшвидше розповідати про оперативні новини, які відбуваються у нашому місті. Одна з них стосується ймовірного наступу Росії на Україну. Ситуація, яка відбувається на кордоні хвилює не одну людину в нашій державі.

Іще однією темою, якою найбільше цікавилися полтавці — коронавірус. Чи не найбільше переглядів збирали новини про кількість хворих, померлих та карантинні обмеження. Так, ми дізналися, скільки коштує лікування хворого.

Зазвичай, найбільш читальними на нашому сайті є авторські матеріали та новини про ДТП, пожежі. Їх список у кінці року поповнив матеріал про виробника напівфабрикатів. У Полтаві працює франшиза магазинів «Галя Балувана», чия продукція мала попит серед містян. Однак, Держспоживслужба знайшла багато порушень на виробництві.

Валерія

poltavska-khvilia_xcwi/C8ud-8onR.jpeg
Валерія

Я прийшла на «Полтавську хвилю» нещодавно. Однак місяць роботи виявився для мене продуктивним.

Все почалося із розслідування, яке стосувалося роботи за кордоном. Цей матеріал я готувала з особливою уважністю до теми та головного героя. Адже висвітлювати явище торгівлі людьми було цікаво і водночас психологічно важко.

А ще цьогоріч я ходила по полтавських супермаркетах і фотографувала продукти, які там продають. Одразу думала, що мене виженуть. А насправді ніхто навіть уваги не звертав. Це був цікавий досвід збору та обробки статистичних даних, хай і в невеликих об'ємах.

А підготовка цього тексту зайняла кілька годин, але враження у мене залишаться надовго. Працюючи зі складними соціальними темами завжди маю змішані відчуття.

Єгор

poltavska-khvilia_xcwi/63DDf8T7g.jpeg
Єгор

Для мене на «Полтавській хвилі» все починалося з оперативних новин. А потім я почав писати авторські матеріали та займатися відеорепортажами.

Одним із моїх улюблених є матеріал про ОСББ. Перед написанням я відвідав 5 ОСББ міста. У кожному об’єднанні є своя родзинка, наприклад, встановлені камери відеонагляду, спортивні майданчики або облаштована система самостійного опалення. Для мене хороший матеріал дорівнює корисному. А спілкування з головами ОСББ дало можливість зрозуміти, що люди мають покладатися на свої сили й створювати для себе комфортний простір, а не чекати так званої допомоги.

Резонансною була історія зі стовпами «Полтаватеплоенерго». Річ у тім, що електромонополіст «Полтавобленерго» намагається змусити об’єднані громади області додатково платити “за користування електроопорами”. Водночас тут є певна колізія, адже стовпи стоять на землях, які належать ОТГ. І обленерго за оренду цієї землі громадам також не платить. До того ж у громадах нагадують, що більшість електроопор у сільській місцевості свого часу люди встановлювали власним коштом. Яка ж ситуація на місцях і як коментують це представники влади та старости громад я і намагався розібратися.

Іще одне болюче питання — проблема паркувань. Наразі існує проблема паркування на пішохідній зоні центральної вулиці. Тому «Полтавська хвиля» поговорила з полтавцями, патрульною поліцією, урбаністом та представником місцевої влади.

Катерина

poltavska-khvilia_xcwi/u_NEfUong.jpeg
Катерина

Зазвичай, теми для авторських матеріалів я обирала, моніторячи полтавські групи у соцмережах, читаючи коментарі містян і заглиблюючись у те, що справді турбує оточення. Але жоден із цих матеріалів не потрапив до списку моїх улюблених.

Однією з найперших тем з якою я працювала була деменція. Після перегляду фільму «Батько» мені стало цікаво, скільки людей в Україні мають такий діагноз. Чи є полтавці, у яких хворіють родичі та чи існують у Полтавській області притулки, де б доглядали за хворими.

А одного разу я випадково натрапила на випуск телепрограми «Говорить Україна», де розповідали про двох школярів, у яких народилися близнята. Малюки незрячі. І з інвалідністю. Я дивилася як діти виховують дітей і думала — може, якби з цими школярами говорили про секс — усе б у них було інакше.

Може, якби у нас викладали в школі такий предмет — ми б не сміялися на алгебрі, коли чули слово многочлен. Мої роздуми привели мене сюди.

А останнім я планувала розмістити матеріал про села. А потім згадала про поїздку в «Консорт». Коли ви, або ваші знайомі будуть говорити, що у Полтаві не можливо знайти хорошу роботу, або, що всі начальники козли — дайте їм прочитати це!

Віталій

poltavska-khvilia_xcwi/RwuYL8TnR.jpeg
Віталій

Приємно, коли текст, над яким ти не просто працюєш, а вкладаєшся у нього, знаходить відгук у читача у вигляді переглядів, коментарів, ба навіть критики.

Ця історія реально трясонула всю країну й укотре підняла низку важливих для обговорення і дій питань. Це й охорона шкіл, і взаємостосунки в родинах, і необхідність гарних психологів у системі освіти, щоб тримати руку на пульсі й вчасно виявляти у дітей травми, які можуть спричинити зриви.

Ми із журналістами протягом року об'їздили багато сіл. Одне з них вразило нас своїм устроєм. То невелике село з величезними амбіціями, і економікою, яку розвинули чи не краще, ніж у більшості великих громад.

А ще у нас було емоційно складне та виснажливе чергування. Бо «Полтавська хвиля» всю ніч їздила містом із патрульною поліцією. Якщо подумати, ми там були всього раз, а от поліцейські з такими справами стикаються ледве не щодня! Але попереджаємо, матеріал містить сцени смерті, інформацію, здатну розтривожити особливо чутливого читача та ненормативну лексику. Не рекомендовано до прочитання вагітним, людям з тонкою душевною організацією та неповнолітнім.

Команда «Полтавської хвилі» розуміє, що новин багато, але ми намагаємось доносити до вас тільки дійсно важливі події, водночас захищаючи від зайвого інформаційного шуму. Ми й надалі будемо радувати вас цікавинками та матеріалами, які будуть корисні та актуальні.

І нагадуємо — Новий рік не наступає, а приходить. Тому, з прийдешніми святами, любі наші читачі.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар