Зміст
Вступ
На Полтавщині прокуратура повернула місцевій громаді 18 гектарів землі з ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Ці ділянки раніше незаконно передали людям, а потім — комерційній фірмі
На Полтавщині прокуратура повернула місцевій громаді 18 гектарів землі з ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Ці ділянки раніше незаконно передали людям, а потім — комерційній фірмі.
Про це повідомляє Полтавська обласна прокуратура.На Полтавщині за позовами прокуратури Кобеляцькій територіальній громаді повернули 18 гектарів земель регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Це заповідна зона, де не можна вести бізнес чи будівництво.
Ще у 2021 році частину цієї землі незаконно передали громадянам нібито для сільського господарства, а згодом вона опинилася у користуванні фірми. Прокуратура з’ясувала, що ці ділянки належать до природоохоронної зони, а тому не можуть бути у приватній власності.
У 2024 році суд скасував право власності та оренди на 18 гектарів таких земель. Всього за останній рік прокуратура подала 25 позовів щодо повернення понад 50 гектарів.
Нагадаємо, прокуратура домоглася повернення майже 15 гектарів заповідної землі громаді Шишацької селищної ради. Територія незаконно перебувала у приватній власності. Вартість цієї ділянки перевищує 1,5 мільйона гривень.
Також СБУ та поліція затримали групу людей, які незаконно заволоділи земельними ділянками на Полтавщині. Їхні дії завдали збитків майже на п’ять мільйонів гривень.












