28 липня у міськраді Полтави відкликатимуть Карпова — на думку секретаря, це незаконно

На засідання депутатів 27 липня, на якому формували звернення про скликання сесії для відсторонення секретаря міськради Андрія Карпова, зареєструвалися 26 депутатів з фракцій «Рідне місто», «Слуга Народу», «За Майбутнє», «ППЛ» та депутатка ексфракції «ОПЗЖ» Оксана Деркач. Також на засідання прийшов Андрій Карпов, який не планував реєструватися.

poltavska-khvilia_xcwi/t9Awsp34g.jpeg

Про це повідомив журналіст «Полтавської хвилі» із зали засідань міськради.

Карпов заявив, що отримав звернення тільки 24 липня, а отже сесія буде протизаконною. Згідно з законом, засідання можна скликати протягом двох тижнів.

Іващенко оголосив порядок денний. Серед питань — звільнення Карпова і зміна складу виконкому.

У результаті депутати запропонували скликати сесію 28 липня об 11:00. Обгрунтування для звільнення з посади Андрія Карпова депутати зачитають на сесії.

На посаду секретаря міськради депутати запропонували Катерину Ямщикову. Голова фракції «СН» Антон Ярмолюк говорить, що депутати підтримають її кандидатуру. Раніше Ярмолюк був одним із претендентів на цю посаду разом із Ямщиковою, проте Офіс Президента вибрав її.

«На депутатів чинять тиск» — коментар Андрія Карпова

Андрій Карпов заперечує, що процедура його відсторонення відбувається у законний спосіб. За його словами, депутати не дослухалися до нього і провели абсолютно незаконне зібрання і скликають сесію на завтра.

Секретар зазначає, що Катерина Ямщикова, яку пропонують на посаду, є військовослужбовицею і завтра вона ніяк не може бути призначена секретарем міськради.

Більш того, Андрій Карпов стверджує, що він має п'ять днів, щоб зупинити рішення сесії міськради, накласти вето.

Він гадає, що на депутатів чинять тиск в останні місяці. Дії відбуваються під патронатом Офісу Президента та обласної влади.

Коментар Катерини Ямщикової

Щодо слів секретаря, Катерина Ямщикова заявила, що її найголовніший статус — це військова, але він не обмежує її депутатську діяльність.

«Для мене це надвеличезна відповідальність. Якщо завтра відбудуться всі ці дії, тоді є сенс коментувати», — каже депутатка.
poltavska-khvilia_xcwi/kYWtrpqVR.jpeg

Зі слів секретаря міськради Андрія Карпова раніше відомо, що він не міг розглянути пропозицію про скликання сесії через відрядження.

«Якщо депутати самостійно зберуться і проголосують, рішення вважатиметься незаконним. Але в нашій країні може бути "по бєспрєдєлу", тоді я ж не буду з ними битися. Ми будемо діяти в такому разі виключно законним шляхом. Якщо є бажання захопити владу, цьому вже мають протидіяти спеціальні служби, СБУ, Офіс Президента, Верховна Рада і так далі».

Для ухвалення рішення депутатам потрібно зібрати 22 голоси. Проте, за словами Карпова, він може накласти вето на рішення, якщо побачить порушення в голосуванні. Вже для подолання вето депутатам необхідно буде зібрати 29 голосів.

«Я розумію, що комусь хочеться швидше, але все відбудеться у свій час. Уже ж була сесія, вже намагалися мене зняти».

Юрист Іван Сватенко прокоментував, що депутати мають право скликати сесію, якщо секретар не збирає засідання. У такому разі на сесії головує один з депутатів, який підписує ухвалені рішення.

«Карпов вважатиметься таким що припинив повноваження з моменту підписання рішення головуючим сесії. Тобто він вважається звільненим у день прийняття рішення. Проте суд може поновити його на посаді».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар