У Полтаві за 20 млн грн збудують два будинки для переселенців

24 травня Полтавська громада підписала меморандум із БФ «MoveUkraine». Він інвестує близько 20 млн грн у будівництво житла для переселенців.

poltavska-khvilia_xcwi/1C9xCsPSR.jpeg
Проєкт житла для переселенців у Полтавській громаді

Про це повідомив журналіст «Полтавської хвилі» з місця подій.

За словами очільниці Полтави Катерини Ямщикової, фонд підтримуватиме громаду в побудові соціального житла для людей, які були змушені покинути свої домівки через війну. У громаді планують збудувати два будинки, у яких загалом буде 24 квартири: 20 двокімнатних та чотири однокімнатні.

«У нас там будуть 24 квартири. Одні будуть більші, для родин і багатодітних сімей, інші будуть з трішки меншою квадратурою, які комфортні для родин, які складаються з двох людей, або ж невеличкої родини», — додала Ямщикова.

Вона також зауважила, що у майбутньому всі квартири умеблюють та обладнають технікою. Полтавська громада не виділятиме кошти на будівництво, а працюватиме з інвесторами. Фонд «MoveUkraine» інвестує в фундамент і каркаси, а для залучення коштів на техніку й меблі громада шукатиме інших партнерів.

Як працюватиме алгоритм заселення — поки невідомо. Для цього Полтава аналізуватиме подібний досвід інших громад. Механізм напрацьовуватимуть з міжнародними організаціями та фондами.

Вже до кінця року планують заселяти людей до перших квартир. Фонд інвестує близько 20 млн грн на побудову фундаменту і двох каркасів будинків. «MoveUkraine» має досвід у побудові 21 будинку. Благодійники вже облаштували приміщення для понад тисячі людей у Львові, Івано-Франківську, Київській та Харківській областях.

«Ми меморандум вже підписали, тож готуємо панелі, каркас будинку. А підрядник тут готує фундамент», — додав Президент благодійного фонду «MoveUkraine» Джон Шморгун.
poltavska-khvilia_xcwi/n4Gs9yPIg.jpeg
Президент благодійного фонду «MoveUkraine» Джон Шморгун

Дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення ділянки площею 0,6 га на вулиці Клінкерній для будівництва соціального житла депутати дали на минулій сесії міської ради. На наступній сесії, яка відбудеться 31 травня, мають затвердити проєкт землеустрою.

За словами очільника Управління капітального будівництва Максима Медведєва, на наступному засіданні виконкому планують визначити замовника будівництва. Опісля замовлять проєктно-кошторисну документацію та оголосять тендер на будівництво. Орієнтовно це буде влітку.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця
Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар