Депутати Полтавської міськради хочуть скликати позачергову сесію, щоб передати гроші військовим

23 грудня відбудеться чергова сесія Полтавської міськради, але напередодні депутати планують скликати позачергове засідання, щоби розглянути питання допомоги військовим.

poltavska-khvilia_xcwi/fNcYCOc4g.jpeg

12 грудня міський голова Полтави Олександр Мамай скликав 21 сесію міськради. На засідання винесуть 88 питань, а 15 грудня депутати планують зібратися на погоджувальну раду.

Проєкти рішення готові підтримати депутати фракції «За Майбутнє», «ЄС». Водночас депутат фракції «Слуга Народу» Юрій Бражник та голова фракції «Рідне Місто» Олександр Удовіченко заявили, що потрібно детальніше вивчити сесійні питання.

poltavska-khvilia_xcwi/9uCZQd5VR.jpeg
Голова фракції «За Майбутнє» Євген Дикань
«Наша фракція буде підтримувати військових в будь-який момент. Найголовніше — це проводити сесію. Для нас найперше — це підтримка військових», — прокоментував голова фракції «За Майбутнє» Євген Дикань.

poltavska-khvilia_xcwi/S8w4wdcVg.jpeg
Голова фракції «ЄС» Андрій Карпов

«Там 88 питань і їх треба вирішувати. Як секретар міської ради неодноразово казав, що треба виносити всі (питання, — ред.) і депутати в сесійній залі вирішують за що голосувати. Сесія потрібна. "ЄС" зазвичай на всіх сесіях показує єдність і голосує за всі питання, які важливі для громади», — сказав голова фракції «ЄС» Андрій Карпов.

poltavska-khvilia_xcwi/3SCvQdcVg.jpeg
Депутат «Слуга Народу» Юрій Бражник
«Ми розуміємо, що військовим потрібно певне обладнання, яке на сьогодні вже закуплене і не може бути передане, адже невідредагована програма. З іншої сторони, якщо зараз голосуємо, вони (депутати, — рде.) закуплять по високим цінам. Після війни питання будуть до нас, чому ми голосували за програму, в якій завідомо закуповували втричі дорожче обладнання. Тому найбільш ймовірний сценарій, що питання для військових, буде проголосоване. По іншим — будемо визначатися», — розповів депутат «Слуга Народу» Юрій Бражник.
poltavska-khvilia_xcwi/CsT1wd54R.jpeg
Голова фракції «Рідне Місто» Олександр Удовіченко
«Ми сьогодні вивчаємо. Там купа матеріалів, які заведені пакетами. Наприклад, є речі, які люди чекають — земельні питання по старостинським округам. Але там пакетом по 100 прізвищ і коли починаєш розбиратися, то розумієш, що там є речі, які не зовсім прозорі. Ми запропонуємо міському голові нашу позицію. Думаю, інші фракції теж запропонують, за які питання будемо голосувати. Якщо узгодимо перелік питань з 88 до, наприклад 50, то тоді сесія відбудеться. Якщо не узгодимо, то це знову та сама історія».

Деякі питання, які стосуються підтримки військових, планують винести в окрему позачергову сесію. Тому 12 грудня депутати разом з представниками військових частин та з першим заступником міського голови Валерієм Пархоменком обговорювали питання змін до програми «Полтавський спротив». Йдеться про близько 7 млн грн, зокрема два мільйони субвенції, а ще 5 млн на закупівлі військовим.

За словами депутата Євгена Диканя, наразі депутати не узгодили дату позачергової сесії. Однак депутат Удовіченко говорить, що проголосувати питання для військових можуть протягом 15-16 грудня.

Також депутати обговорили, чи варто засекречувати інформацію щодо закупівель для військових. За словами депутата Юрія Бражника, військові просять лише не публікувати інформацію про кількість, а вартість закупівлю можна зазначати:

«Вимагали, щоби міська влада показувала найменування і закупівельну вартість за одиницю. Нам кількість не потрібна. Нам потрібно лиш розуміння того, що воно купується по ринкових цінах. До чогось конструктивного не домовились».

Додамо, що попередня сесія, яка відбулася 9 грудня в онлайн-режимі, закінчилася скандалом депутатів, які в результаті не проголосували за порядок денний. Отож, міський голова був вимушений закрити засідання.

Нагадаємо, що Мамаю не цікаво, де в Полтаві продають генератори подешевше.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар