До Дня єднання в Полтаві підняли найвищий прапор (фоторепортаж)

16 лютого в Полтаві відбулася акція до новозапочаткованого Дня єднання України.

poltavska-khvilia_xcwi/nOgsEZf7g.jpeg

Захід біля скверу Героїв Небесної Сотні призначили на 10 годину. На місце ми прибули завчасно, близько 09.30. На вулиці десь один градус тепла, але відчувається як добрий мінус.

Людей у сквері перед початком акції небагато: ведучі, техніки, кілька десятків військових та поліцейських, яких покликали на захід, аби забезпечити дотримання порядку.

poltavska-khvilia_xcwi/OHgosWBnR.jpeg

О 09:38 на площу перед найбільшим прапором області потроху починає сходитися люд. Червона газель, з надписом на лобовому склі «Філармонія» стоїть біля зупинки «Краєзнавчий музей». З неї неквапливо вийшли близько десятка людей.

Військові та поліцейські утворили своєрідний конус навколо скверу. В цьому конусі потроху більшає людей, які фотографуються, знімають селфі та фільмують поки приспущений державний прапор.

poltavska-khvilia_xcwi/i8ATyWf7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/pzqTsZf7g.jpeg

О 09:50 до скверу починають прибувати депутати та голови обласних та міських рад. Серед них представники різних партій та фракцій. Але не депутатами єдиними: серед присутніх також багато людей, котрі прийшли на День Єдності заздалегідь. Є ті, хто очікували транспорт на поруч розташованій зупинці та приєдналися до акції з цікавості.

poltavska-khvilia_xcwi/TL50sWf7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/aBuayWfnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/-pX-yZB7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/-sXayZfng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/HIX-sWfnR.jpeg

Рівно о десятій із гучномовців, які розташовані з різних боків від прапора, починає лунати музика. Ведучий говорить вступне слово про започаткування президентом України нового свята та відкриває захід. Після його слів лунає команда «струнко» і військові підіймають Державний Прапор України під Національний Гімн.

poltavska-khvilia_xcwi/sVcBsWBng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/NfcfyWB7R.jpeg

Після підняття прапора до мікрофона підходять т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та заступник голови Полтавської Обласної ради Олександр Лемешко:

poltavska-khvilia_xcwi/e2lfsWfng.jpeg
Дмитро Лунін
«Сьогодні відзначаємо нове свято. Ми зібралися, щоб продемонструвати готовність протистояти викликам та готовність до перемоги. Українці вибороли право на незалежність та свободу. Сьогодні ми теж переможемо, але тільки разом», — промовив Лунін.
«Зі святом, з Днем єдності! Сьогодні день об'єднання всіх політичних сил, усіх громад. Відчуваємо поштовх патріотизму. На фоні підтримки з боку всіх європейських країн ми можемо впевнено говорити про вирішення конфлікту. Ми мирна нація і ми прагнемо жити в мирі! Всіх зі святом!», — привітав присутніх зі створенням нового свята Лемешко.

Після слів Луніна та Лемешка починає співати запрошений на відкриття хор.

poltavska-khvilia_xcwi/biILyZBng.jpeg

По завершенню виступу ведучий знову бере слово:

«У разі будь-якої потреби ми готові стати пліч-о-пліч та боронити нашу землю. Слава Україні! Героям Слава! З Днем єднання!».

З останніми словами ведучого акції з різних куточків скверу у відповідь лунає «Героям Слава!».

Фото Станіслав Пантелей

Нагадаємо, що сьогодні на честь Дня єднання о 14:30 відбудеться автопробіг, а о 17:00 — хода «Ми вдома. Ми готові»

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар