Документальний фільм про Маріуполь отримав нагороду на фестивалі незалежного кіно

У Сполучених Штатах Америки завершився міжнародний кінофестиваль незалежного кіно Sundance 2023, де український фільм отримав приз глядацьких симпатій.

poltavska-khvilia_xcwi/0rITbSA4R.jpeg
Кадр з фільму

Про це повідомили на сайті фестивалю.

Документальний фільм про облогу російськими військами міста Маріуполь у лютому і березні 2022 року отримав приз глядацьких симпатій у програмі World Documentary Competition. Нагороду вручили 27 січня ввечері у Парк-Сіті (США) режисеру Мстиславу Чернову. Фільм змагався з 11 документальними стрічками зі всього світу.

«20 днів у Маріуполі» – це фіксація злочинів російської армії в перші дні повномасштабного вторгнення. 24 лютого Мстислав Чернов з фотографом Євгеном Малоліткою та продюсеркою Василісою Степаненко приїхали до Маріуполя як представники Associated Press.

Фото- та відеодокази російських злочинів та знищення міста Чернов та Малолєтка надсилали, ховаючись під сходами біля розбитої продуктової крамниці. Тоді це було єдине місце в Маріуполі, де залишався зв’язок.

15 березня команді AP вдалося виїхати з Маріуполя через гуманітарний коридор. Врятували і відзняті відеоматеріали – вони увійшли до документального фільму.

Нагадаємо, Шонн Пенн покаже свій фільм про Україну на Берлінському кінофестивалі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар