Двоє студентів полтавського вишу ошукували людей, продаючи неіснуючі товари в інтернеті

Двоє студентів ПУЕТу разом з посібником створили мережу фіктивних онлайн-магазинів на різних торговельних майданчиках та соцмережах.

poltavska-khvilia_xcwi/_CO_-Ez4R.jpeg

Октябрський районний суд Полтави виніс вирок Павлу Грязному, Віталію Мишастому та Анатолію Пороху, які через мережу фіктивних інтернет-магазинів ошукали близько 70 покупців різних товарів та «заробили» на них майже 80 тисяч гривень. Про це повідомляє «Полтавщина».

Хлопці створили декілька сторінок у мережі Facebook, кілька торговельних сайтів та розміщували оголошення про продаж неіснуючих товарів на майданчику OLX.

poltavska-khvilia_xcwi/1cx_-Pz4R.jpeg

Організатором схеми був Павло Грязний, який і організував «бізнес». До справи залучив свого одногрупника Віталія Мишастого. Обидвоє, на той час, студенти третього курсу ПУЕТу. Мишастий, своєю чергою, залучив свого товариша, також студента, але Харківського Національного Технічного Університету — Анатолія Пороха.

Здійснювали «продаж» на наступних майданчиках:

 • avtoinstrdom.store;
 • avtosad-ua.online;
 • borzna.shop;
 • chuguev.online;
 • dim-sad.store;
 • dom-sad.club;
 • domsad.store;
 • domyut.store;
 • mena-com.site;
 • pilla.life;
 • ua-сhuguev.store.

Гроші, які клієнти перераховували їм, зловмисники швидко знімали та закривали рахунки.

Рахунки оформлювали не на себе, а користувалися тими, що були уже заведені на сторонніх осіб з-поміж малозабезпечених громадян. Вони викуповували у таких людей картки та пін-коди й підключали до онлайн-банкінгів.

Постійно змінювали також і сім-картки з номерами телефонів. Загалом із лютого 2020-го по січень 2022 року Грязний, Мишастий і Порох ошукали не менше 70-ти людей, які віддали їм близько 79 тис. грн. Правоохоронцям вдалося довести не менше 66 епізодів такого шахрайства.

Діяльність шахраїв правоохоронці викрили у січні 2022 року. На засіданні суду хлопці визнали свою провину та повернули майже всі кошти ошуканим.

Павлу Грязному призначили 5 років ув’язнення, від відбування яких звільнили з умовою іспитового терміну в 3 роки. Також на рік Грязному заборонили займатися підприємницькою діяльністю з продажу технічно складних побутових товарів онлайн.

Його спільників Віталія Мишастого та Анатолія Пороха визнали винними у шахрайстві, вчиненому повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, організованою групою (ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 190 ККУ). Їм також призначили по 5 років ув’язнення, від відбування яких звільнили з іспитовим терміном у 2,5 роки.

Нагадаємо, що у Полтаві з Ворскли дістали тіло чоловіка.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар