Я спробував це на собі: власний досвід наркозу (відео)

Раніше «Полтавська хвиля» розповідала, як відбувається седація. Нині наш журналіст Єгор Рудь вирішив спробувати на собі, аби переконатися, що це безпечно і не страшно. Його враження – у відеорепортажі.

На рецепції «Професорської стоматології» мене зустрічає анестезіолог Андрій Мяло. Він переконується, що я дотримався всіх рекомендацій – не їсти й не пити дві години перед седацією.

Навіть для зйомки даного матеріалу пацієнт пройшов обов'язкову підготовку та анестезіолог зібрав анамнез.

«Ми плануємо спробувати інгаляційну анестезію. У вашому віці відчуття будуть, ніби випив 100 грамів віскі на голодний шлунок. Дихаємо через масочку спокійно, як зазвичай», – пояснив Андрій Мяло.

У просторому кабінеті світло, я сідаю у зручне крісло та починаю дихати через маску. Інгаляційний газ має приємний запах і солодкуватий присмак. Уже через декілька вдихів починає паморочитися у голові, а звуки ніби нашаровуються один на одного і відлунюють. Закриваю очі, далі – прірва.

Доки Єгор без свідомості, швиденько робимо селфі, й анестезіолог починає виводити його з неглибокого сну.

poltavska-khvilia_xcwi/Kg6YtwPVg.jpeg

Перше відчуття після прокидання – повна дезорієнтація. Здавалося, що вже ніч, і я спав удома, аж тут раптом опинився в стоматологічному кабінеті. Тому спочатку навіть не зрозумів, що сталося. За словами колег, я спав близько двох хвилин, однак за суб'єктивними відчуттями пройшло набагато більше часу. Однак ні тривоги, ні страху не було.

У перші хвилини після прокидання було запаморочення та сильна нудота, можливо через те, що слід було витримати довший «голодний період». Поступово ставало все краще.

poltavska-khvilia_xcwi/0pk6wuPVR.jpeg
«Коротка дія, швидко елімінований газ, і відбувається швидке прокидання. Це і є основою короткої дії інгаляційних анестетиків, бо вони діють, поки ними дихають, і вони ніде не накопичуються. Внаслідок цього пацієнт швидко відновлюється після лікування. Це дозволяє нам використовувати дану анестезію в амбулаторній практиці», — пояснив Андрій Мяло.

Загалом процес занурення в неглибокий сон і виходу з нього тривав 15-20 хвилин.

Наголошуємо, що клініка не надає послугу седації просто так, а тільки за показаннями, й наш журналіст є виключенням в якості прикладу.

poltavska-khvilia_xcwi/cg_jQuE4R.jpeg

Раніше ми розповідали, як відбувається седація у репортажі прямо з операційної.

Валерія Литвин
Єгор Рудь
Станіслав Пантелей

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар