Як отримати «тисячу Зеленського» до Нового року: інструкція

Для того, щоб отримати гроші потрібно подати заявку до 29 грудня.

poltavska-khvilia_xcwi/x3scTxhnR.jpeg

Для отримання виплати вакцинованим українцям у рамках програми «єПідтримка» ще в 2021 році необхідно подати заявку в системі «Дія» до 29 грудня. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 9 грудня.

«Для того, щоб встигнути отримати виплату в першому етапі, треба подати заявку в "Дії" з 19 до 29 грудня цього року», — розповів Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що Мінцифри з наступного тижня запустить бета-тестування цієї послуги у «Дії».

Пізніше у Telegram Шмигаль написав, що уряд затвердив порядок надання 1000 гривень для всіх вакцинованих осіб у межах ініціативи президента. На думку влади, програма дозволить підтримати бізнес, який найбільше відчув наслідки пандемії, та заохотити людей до вакцинації.

Як отримати і де витратити «ковідну тисячу»

Тисячу гривень за повну вакцинацію від коронавірусу поки що можна буде отримати лише через мобільний застосунок «Дія». У пілотному режимі «єПідтримка» запрацює з 13 грудня.

poltavska-khvilia_xcwi/6w70oxh7g.jpeg
фото "Українська Правда"

Щоб отримати «ковідну тисячу» повністю вакцинованому українцю необхідно:

  • Згенерувати сертифікат про вакцинацію в застосунку «Дія» (на випадок, якщо донині у вас був лише паперовий варіант);
  • У застосунку «Дія» на своєму смартфоні обрати пункт «єПідтримка»;
  • Після автоматичної перевірки на наявність «зеленого сертифіката» вакцинації та вікової позначки у 18 років, треба обрати з поданого переліку банк, через який ви хочете отримати виплату;
  • «Дія» перекидає вас в обраний банк для генерування віртуальної картки та повертає назад у застосунок. Також ви можете самі завчасно згенерувати таку картку в одному долучених онлайн-банків;
  • Гроші мають надійти на створену картку впродовж 2 днів;
  • Віртуальну картку треба додати в платіжну систему вашого смартфона, наприклад в Apple Wallet для iPhone. Далі нею можна розраховуватись аналогічно до будь-якої картки, прикладаючи до терміналу. «Ковідну тисячу» треба витратити за 4 місяці, в іншому випадку вона повернеться державі.

За бажанням можна завести окрему пластикову картку для отримання «ковідної тисячі» — в одному з банків, долучених до програми «єПідтримка». Але для підтвердження цієї картки однаково доведеться заходити в «Дію».

Наразі назви банків, які працюватимуть за «єПідтримкою», у Мінцифрі не розголошують, втім кажуть, що це будуть наймасовіші банки за кількістю користувачів.

Картки будуть безкоштовними, жодної комісії за їх використання не буде.

«Ковідну тисячу» можна буде витратити в театрах, кінотеатрах, музеях, книжкових магазинах (як фізичних, так і онлайн), на квитки в Укрзалізниці та внутрішні авіарейси. Також з неї можна буде придбати квитки на концерти.

Гроші не можна буде зняти готівкою або переказати на іншу картку.

Наразі отримати ковідну тисячу можна буде лише через «Дію», тобто люди без смартфона або люди, які принципово не користуються «Дією» отримати гроші за щеплення не зможуть. Втім, у Мінцифрі кажуть, що надалі можуть з’явитися інші опції.

Нагадаємо, що президент Зеленський пообіцяв квартири усім ветеранам АТО.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар