Який вид служби обрати: за контрактом чи мобілізацією? Роз'яснення ТЦК та СП

В Україні триває війна — росія окупувала значну частину нашої території. В країні триває загальна мобілізація — військовозобов’язаних чоловіків призивають виконати їх обов’язок перед країною, благами якої вони користувалися все своє життя.

poltavska-khvilia_xcwi/FJOPpWHIR.jpeg

Для більшості свідомих громадян вже стає очевидним, що кожен громадянин України повинен готуватися до захисту Батьківщини зі зброєю в руках. Виникає питання — яким чином? В умовах сьогодення існує два варіанти проходження військової служби: за мобілізацією та за контрактом.

Мобілізація

Військова служба за мобілізацією є основним способом комплектування Збройних Сил України в період дії воєнного стану. Відповідно, мобілізовані воїни складають значну частку в структурі Збройних Сил України.

Конкретних строків перебування у війську за мобілізацією не визначено — до закінчення воєнного стану, або оголошення демобілізації. Мобілізовані користуються всіма правами та пільгами, мають такі самі можливості, як і військовослужбовці контрактної форми: забезпечення за всіма видами, підвищення у званні, кар'єрне зростання тощо.

Перевагою мобілізованих військовослужбовців можна вважати більшу кількість підстав для звільнення з військової служби за сімейними обставинами. Зокрема - при народженні третьої дитини.

Контракт

Контрактник — це воїн-професіонал.

Перш за все, контракт передбачає добровільне бажання приєднатися до Збройних Сил, на відміну від мобілізації, яка є обов’язковою. Сьогодні, в умовах воєнного стану, контракт можуть укласти чоловіки і жінки віком 18-45 років на строк від трьох років. Військова служба за контрактом лишається єдиним способом захищати Батьківщину для патріотів призовного віку. Також жінки, які не перебувають на військовому обліку, можуть потрапити до ЗСУ лише на контрактній основі.

Основною перевагою контракту є можливість обрати підрозділ для проходження служби, а також спеціальність. Для цього варто звернутися до обраної військової частини та поспілкуватися зі своїм майбутнім командиром. Мобілізовані ж громадяни, по завершенню навчання у навчальному центрі, направляються до військової частини, яка потребує доукомплектування.

Обирай вже сьогодні, як ти бажаєш захищати Батьківщину від російської навали - призивайся за мобілізацією чи підписуй контракт зі Збройними Силами України. Твоє життя — твій вибір!

Служба зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар