Кілька громад Полтавщини відмовилися перейменовувати вулиці, названі на честь Суворова

У Глобинській, Пирятинській та Заводській громадах збережуть назви вулиць на честь російського військового діяча Суворова.

poltavska-khvilia_xcwi/VYEfIW3nR.jpeg

Про це повідомили у Полтавському офісі Українського інституту національної пам’яті.

Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті отримав з виконкомів територіальних громад Полтавщини відповіді з приводу ініціатив щодо перейменування вулиць та провулків на честь російського полководця Алєксандра Суворова. У листах, що були скеровані через гарячу урядову лінію кабінету міністрів, зазначалося, що ці топоніми є елементом радянської наочної агітації та пропаганди, яка втратила значення після відновлення Україною незалежності.

«Присутність Суворова та інших військових діячів Російської імперії у публічному просторі є актом звеличення держави-окупанта. Міністр оборони (читай-війни проти України) росії Шойгу, російський бізнесмен Костянтин Малафєєв та імперські угруповання “Царьград” та “Двуглавий Орєл” порушили перед Російською православною церквою клопотання про канонізацію цього полководця і зарахування до лику святих РПЦ», – розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Нині кілька громад Полтавщини й досі не перейменували вулиці, названі на честь Суворова. І поки не планують змінювати.

«За інформацією секретаря Глобинської міської ради Олександра Феденка у селі Пироги вулицю та провулок на честь військового діяча Російської імперії Олександра Суворова не планують змінювати. Заводський міський голова Віталій Сидоренко вважає, що вулиця у місті Заводське на честь російського військовика “не підлягає перейменуванню”. Заступник міського голови Пирятина Михайло Мельниченко послався на… коронавірусні обмеження, означивши тему вулиць на честь російського вбивці у Пирятині та селі Вишневе як неактуальну», – поінформував Олег Пустовгар.

Він висловив сподівання, що ці «відписки» є непорозумінням і незабаром очільники перелічених ОТГ звернуть увагу на те, що українським законодавством Російська Федерація визнана державою агресором.

Нагадаємо, підрозділи ЗСУ з Полтавщини готуються до посилення військ на лініях зіткнення з російськими окупантами.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар