Кива та Дедюхін отримали антипремію «Це яйце!» за сексистські висловлювання

Антипремію вручають в Україні втретє. Приз символічний — сире куряче яйце.

poltavska-khvilia_xcwi/1XurZA2ng.jpeg
(Фото — pravda.if.ua)

У номінації «Сексистське висловлювання» переміг народний депутат Ілля Кива.

Навесні цього року у кулуарах Верховної Ради він заявив одній з журналісток, що є сексистом, а іншій порадив записатися до фан-клубу його статевого органу.

«Зрозуміло, чим він писав свою кандидатську дисертацію. Дуже прикро, що парламент не карає депутатів, а легітимізує приниження людської гідності», — зазначили журі конкурсу в прямому ефірі.
poltavska-khvilia_xcwi/dGP6ZA27R.jpeg
(Фото — politteo.online)

Спеціальну антипремію «Моралізатор року» отримав полтавський священник і депутат Олександр Дедюхін, який назвав жінок, що відстоюють право розпоряджатися своїм тілом, «недорозвинутими особистостями», і звинуватив їх у потребі в абортах.

«Як стереотипний чоловік, він вважає, що має право вирішувати, як жінці розпоряджатися своїм тілом. Його серія постів у соцмережах свідчить, що він просто не міг зупинитися. Сподіваюсь, політичні партії та церква будуть діяти спільно у засудженні сексизму в українському суспільстві», — наголосив правозахисник Тимур Левчук.

На церемонію вручення жоден із переможців не прийшов, хоча їх завжди запрошують.

Організатори висловили свою готовність передати призи будь-яким зручним для переможців способом.

Повний список переможців можна знайти за посиланням.

Антипремію «Це Яйце!» започаткували ГО «Жінки в медіа», Кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центр прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини».

Валерія Магда

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар