«Лише чотири українки брали участь у цих змаганнях»: полтавка подолала понад 200 км, несучи український стяг

Тріатлон з'явився у житті полтавки Каті Федорової п'ять років тому. Дівчина прийшла підтримати брата і зрозуміла, що хоче бути частиною цих змагань. 14 жовтня цього року спортсменка стала п'ятою українкою, яка взяла участь у чемпіонаті світу IronMan за всю сорокарічну історію змагань.

poltavska-khvilia_xcwi/lN3BgISIg.jpeg

Програма IronMan передбачає 3,8 км плавання, 180 км велосипедом і 42 км біг. Тож Катерина інтенсивно готувалася:кожного дня по 2 тренування, зміна раціону, умов тренування та навантажень. Оскільки чемпіонат відбувався на Гаваях (місце де саме і зародився цей формат перегонів), треба було додатково врахувати, що на острові зовсім інший клімат, часовий пояс та рельєф.

poltavska-khvilia_xcwi/jcDU634Sg.jpeg
«Відбір для мене пройшов доволі складно, але успішно! Тож в жовтні цього року я поїхала на острів Кона куди зʼїхались більше ніж 2000 найсильніших спортсменок планети. За всю сорокарічну історію цих змагань лише чотири українки брали там участь, тому для мене цей чемпіонат став доволі відповідальним та хвилюючим», — згадує спортсменка.

Брати участь у змаганні Катю переконав друг військовий, який попросив дівчину підняти український прапор та показати, що ми продовжуємо боротись за свою незалежність. Полтавка каже, що відчуває велику відповідальність під час змагань, адже у цей момент за нею слідкує багато людей і в тому числі військових, тож дівчина не дозволяє собі здаватись і жаліти себе.

poltavska-khvilia_xcwi/n7Nwe3VIg.jpeg
«Коли мені стає тяжко на якомусь з етапів, я згадую, що моя гонка триває максимум 12 годин, а хлопці та дівчата захищають нас 24/7. Емоції на фініші у мене завжди однакові: з однієї сторони я радію, що фінішую і займаю достатні місця, а з іншої — у мене болить серце за всіх, хто, на жаль, зараз не може займатись тим, чим хоче, бути зі своєю сімʼєю, не може подорожувати або радіти простим речам», — каже Катя.

Кожні свої змагання дівчина присвячує одному з підрозділів ЗСУ й проводить для них збори. Наразі таких було вже сім, як правило сума кожного збору близько 100 000 грн. Тож загально полтавці вдалося зібрати близько 700 000 грн. На ці кошти для військових придбали автівки та квадрокоптери.

poltavska-khvilia_xcwi/PdRl634SR.jpeg
«Окрім цього я постійно веду паралельні волонтерські проекти, організовую інші збори та допомогу армії, адже війна триває і я хочу бути достойним тилом для наших героїв», — підсумувала Катерина Федорова.

«Полтавська хвиля» дякує кожному, хто щодня допомагає Силам оборони та робить все, щоб за кордоном не забували про війну в Україні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар