Міжнародна правозахисна організація звинуватила ЗСУ в порушенні правил війни: реакція України

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт під назвою «Українська військова тактика ставить під загрозу мирне населення». У ньому йдеться, що ЗСУ нібито створюють бази та розміщую озброєння в житлових районах, зокрема у школах і лікарнях.

poltavska-khvilia_xcwi/4TeEGyk4g.jpeg
Фото ілюстративне

Представники Amnesty International з квітня до липня досліджували ситуацію в Харківській, Миколаївській, Донецькій та Луганській областях. Вони вивчали місця, які обстрілювала росія, а також збирали свідчення очевидців і родичів загиблих.

Правозахисники заявили, що ЗСУ іноді вели вогонь біля шкіл або житлових будинків. За даними організації, українські військові перебували в цивільних обʼєктах у 19 містах і селах вказаних областей.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що такі заяви — частина російської пропаганди, яка дискредитує ЗСУ в очах західних партнерів.

«Єдине, що становить загрозу життю українців, — це російська армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну чинити геноцид. Наші захисники боронять свій народ і сім'ї. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців із прифронтових міст», — написав радник.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав звіт організації несправедливим та висловив обурення на своїй Instagram-сторінці:

«Я розумію, що на критику Amnesty скаже: "Так ми ж критикуємо обидві сторони конфлікту". Але така поведінка Amnesty — це не про пошук і розповідь світові правди, це про те, щоб створити фальшивий баланс між злочинцем і жертвою».

Кулеба закликав правозахисників «припинити створювати фальшиву реальність», де у них «усі в чомусь трохи винні».

Раніше ми писали, що червоний хрест заявив, що не гарантував безпеку воїнів Азовсталі в російському полоні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар