На фасаді Полтавської художньої школи відкрили меморіальну дошку воїну Святославу Пашинському (відео)

19 жовтня на фасаді Полтавської художньої школи відкрили меморіальну дошку військовому та митцю Святославу Пашинському.

poltavska-khvilia_xcwi/3AqQSDnSg.jpeg

Мати Святослава Галина Пашинська розповіла, що її син пішов на війну з першого дня повномасштабного вторгнення: забрав із підвалу бронежелет та нічого не сказавши синам пішов до військкомату.

«Він встав зранку, витягнув з підвалу бронежелет. Навіть хлопців не розбудив і пішов. Мови навіть не було, щоб його відмовляти. У цій людині стільки сховано сили волі. Кричав мені: "Мамо, вірь у перемогу, мамо". А я тільки казала: "Якою ціною, синочку?". Казав, що швидко бігає, бо грав у футбол, а тому його не наздожене. Судилося».
poltavska-khvilia_xcwi/VvN3HvnSR.jpeg
Святослав Пашинский

Росіяни вбили воїна на Запорізькому напрямку. 44-річний Святослав отримав осколкове поранення голови під час мінометного обстрілу.

Майже 20 років Святослав Пашинський викладав у художній школі, якій присвоїли його ім'я. Також кераміст був членом Національної спілки художників України та лауреатом міської премії імені Миколи Ярошенка.

«Він завжди житиме у просторі його власних творів. Його ім'я назавжди вписано в історію мистецтв, бо його твори належать до музейних збірок. Його ім'я завжди буде пам'ятатися», — говорить директорка Полтавського художнього музею Ольга Курчакова.

У 2014 році Пашинський вперше пішов на фронт, аби захищати Україну. Після повернення з АТО, Святослав відкрив власну майстерню кераміки.

«Його творчість проявилася ще з дитсадку. Ходиу у художню школу в місті Коростень. Після закінчення дев'ятого класу поступив до керамічного технікуму. Талант відкрився. В АТО пішов, навіть нічого не сказав. Я дуже довго не знала. Слава богу дочекалися його. Ніхто ж не знав, що буде на нас така навала, таке горе», — розповідає його мати.
poltavska-khvilia_xcwi/E73eNvnIR.jpeg
Святослав Пашинский
poltavska-khvilia_xcwi/mkYgDD7Sg.jpeg
Святослав Пашинский у майстерні

Нагадаємо, що 27 березня 2022 року стало відомо про загибель Святослава Пашинського з Полтави.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар