На підвищення доступності шкіл, садочків та лікарень на Полтавщині виділили 120 млн гривень

26 липня депутати Полтавської обласної ради на 14-ій позачерговій сесії восьмого скликання затвердили цільову обласну Комплексну програму «Шлях до рівних можливостей». Вона передбачає приведення до норм безбар’єрності об’єктів соціального значення.

poltavska-khvilia_xcwi/YBQ9ekzVg.jpeg

На фінансування програми виділять 120 млн гривень на 2022-2025 роки, повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

«100 мільйонів гривень – це кошти з обласного бюджету, які виділятимуться кожного року по 25 мільйонів. Також планується залучити 20 мільйонів гривень з бюджетів громад (це по 5 млн щороку)», – зауважив Дмитро Лунін.

Для того, аби прийняти програму, спеціалісти обстежили та перевірили близько 5000 об’єктів, в тому числі заклади освіти (1437), культури (1300), охорони здоров’я (999), будівлі адміністрацій (25), міських, сільських і селищних рад (60), заклади із статусом «національний» (15), об’єкти спорту (60), ЦНАПи.

Дослідження показали, що на 100 % ознакам доступності, будівельним вимогам і положенням Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю відповідають не всі.

«Цього року планували спрямувати кошти з обласного бюджету, щоб привести у відповідність до норм безбар’єрності 17 об’єктів, які будувалися в 2020-2021 роках. На них роботи були проведені фрагментарно, відповідно до проєктної документації, наприклад: здійснили утеплення фасадів, заміну вікон, відремонтували дах. Під час благоустрою забезпечувалася безперешкодна доступність лише до 1-го поверху», – розповіла головний архітектор області Ірина Особік.

Через війну роботи не проводяться і фінансуватимуть програму після закінчення воєнного стану.

Що необхідно облаштувати на об’єкті:

  • безбар’єрність прилеглої території (безперешкодний доступ від визначеного і промаркованого місця паркування до входу в будівлю, засоби навігації, пониження всіх бордюрів);
  • вхідну групу засобами доступності (накритий або утеплений пандус відповідного ухилу, привести до норм ДБН сходинки, щоб усі сходинки однакового розміру, мали відповідні поручні й маркування);
  • вхідні двері (скляні, армовані, з маркуванням, нормативна ширина), дверні прорізи мають також відповідати нормам, відсутність порогів і перепадів на вході;
  • зовнішнє маркування об’єктів (аншлаги, підсвітка);
  • внутрішні приміщення усіх об’єктів: нівелювання перепадів внутрішнього простору, відсутність порогів на входах в усі приміщення, пристосовані вбиральні, нормативна ширина дверей, маркування й навігація; якщо йдеться про спортивні об’єкти – пристосовані душові;
  • якщо об’єкти двоповерхові, то має бути змонтована зовнішня підйомна платформа; якщо об’єкти вищі за два поверхи, то зовнішній ліфт (деякі школи серед 17 об’єктів потребують двох ліфтів).

Нагадаємо, поліція Кременчука отримала пересувну криміналістичну лабораторію, створену на базі автомобіля Fiat Ducato.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар