На Полтавщині діти запустили власний бізнес в ліцеї

У Пирятинському ліцеї створили два коворкінги: кулінарний та швейний. Учні мають можливість приймати замовлення та заробляти власні кошти.

poltavska-khvilia_xcwi/R_h02lqVR.jpeg

Про це повідомляє портал ШоТам.

У Пирятинській громаді започатковано п'ять коворкінгів у межах одного проєкту, два з них працюють на базі Пирятинського ліцею №6.

«Це кулінарний і артшвейний коворкінг. Чому вирішили цим зайнятися? Думаю, розвиток вмінь та здібностей учнів бути фінансово грамотними і вчитися заробляти кошти ще зі шкільних років — це гарна ідея. Я одразу захопився нею, тож реалізуємо у себе», — розповів директор закладу Микола Василенко.
poltavska-khvilia_xcwi/fmvxhlq4g.jpeg

Кожен коворкінг має керівників, у артшвейному — Анжела Васько, у кулінарному — Тетяна Гавриленко. Вони допомагають зорієнтуватися тим, хто вперше ознайомлюється зі швейними машинками, чи раніше не готував їжу. Майстер-класи проводять для учнів, батьків та жителів громади. Школярі залучаються до коворкінгу під час уроків трудового навчання і в позаурочний час. Далі діти шукають ринки збуту, реалізують те, що виготовили самі і заробляють перші кошти.

Артшвейний коворкінг «Швейка» не тільки шиє речі, а й друкує ілюстрації чи логотип на тканині.

«На принтері для прямого друку на тканині можна втілити свої дизайнерські малюнки і отримати унікальну річ. Зараз діти друкують лого місцевих підприємців на фартухах і футболках — тож отримують прибуток», — йдеться у повідомленні.

Також діти шиють балаклави, подушечки для прикладів, прапори України та червоно-чорні стяги УПА для військових.

poltavska-khvilia_xcwi/ZE012_3Vg.jpeg

У кулінарному коворкінгу «Просто смачно» діти, батьки та вчителі можуть опанувати новий рецепт і взагалі побачити, як працює професійна кухня. У ліцеї готують страви різних народів світу. Юні кулінари розігрують десерти в аукціонах на допомогу ЗСУ.

poltavska-khvilia_xcwi/qSxp2_qVg.jpeg

Також учні виставляють свою продукцію на благодійних ярмарках, акціях.

Нагадаємо, у Полтаві проведуть тренінги з військової підготовки для цивільних.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар