На Полтавщині хочуть перейменувати село, назване на честь російського діяча

У Гребінківській громаді планують перейменувати село, назва якого є символікою російського імперіалізму. На сесії Гребінківської громади затвердили відповідне звернення до Верховної Ради.

poltavska-khvilia_xcwi/OIF5tOFIg.jpeg

У повідомленні Полтавського офісу УІНП повідомили, що йдеться про село Олексіївка Лубенського району. Йому хочуть дати іншу назву — Калинівка.

Село Олексіївка у 1750-х роках заснував російський діяч Григорій Теплов. Він разом з іншими прихильниками цариці Катерини взяв участь у двірцевому перевороті, він став одним із ключових діячів у її уряді, одержав чин таємного радника. Село назване на честь його сина Олексія.

На перейменування можуть сподіватися ще вісім сіл на Полтавщині: Олексіївка у Гребінківській громаді, Чкалове у Кобеляцькій, Новомосковське у Глобинській, Першотравневі у Пирятинській, Шишацькій, Зіньківській, Чутівській, Михайлівській громадах. Цей перелік не є вичерпним і буде доповнюватися.

До 27 січня 2024 року місцева влада повинна подати до Верховної Ради України нові пропозиції назв замість російсько-комуністичних.

Нагадаємо, у громаді на Миргородщині у рамках декомунізації перейменували понад 20 вулиць: перелік.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар