На Полтавщині продали понад 6500 гектарів землі

Станом на 7 листопада цього року, в Україні уже уклали 13 тисяч 997 угод купівлі-продажу ділянок, загальна площа яких становить 50 тисяч 180 гектарів.

Полтавська область займає провідні позиції за показниками продажу землі: від першого липня 2021 року земельних угод укладено на близько 6 тисяч 500 гектарів.

Про це під час інтерв'ю заявив губернатор Олег Синєгубов.

Голова Полтавської ОДА є прихильником вільного ринку. Вважає, що реформа — про та для людей. Адже до 1 липня цього року люди були власниками паїв лише титульно, фактично ж розпоряджатися «своїм» не мали юридичних прав. Адже повноправним власником стаєш, коли є три захищені законом можливості: володіння, користування та право розпорядження. Зараз же пай став повноцінним об'єктом ринкових відносин — хоч у заставу закладай, щоб кредит отримати. І у цьому — головна цінність реформи.

Але, за словами Синєгубова, якщо проаналізувати, то нічого радикально нового не відбулося. Адже «вільний» ринок існував давно, проте був трохи збоченим: коли було дуже треба, знаходили способи обійти закон. Наприклад, віддавали в оренду паї на 50 років. Це той самий продаж, але інакше юридично оформляється. Тому земельна реформа — це просто легалізація.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар