На Полтавщині цьогоріч виявили п'ять видів небезпечних рослин

Цьогоріч в області зафіксували п'ять видів регульованих шкідливих організмів: амброзія – 2639 га, американський білий метелик – 6 га, повитиця польова – 0,9 га, західний квітковий трипс – 1,6 га, тютюнова білокрилка – 1,6 га.

poltavska-khvilia_xcwi/8on6LC64R.jpeg

Про це повідомила начальниця ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Яніна Аранчій на апаратній нараді.

В області діє Програма фітосанітарних заходів із ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області. Карантинні рослини та бур’яни системно знищують.

«Завдяки проведенню локалізаційних і ліквідаційних заходів, які спрямовані на запобігання подальшого поширення регульованих шкідливих організмів спостерігається тенденція зменшення площ розповсюдження», – повідомила начальниця.

Заходи боротьби з амброзією та іншими карантинними бур’янами в межах населеного пункту містять:

- проведення державними фітосанітарними інспекторами моніторингу на виявлення регульованого шкідливого організму;

- створення місцевих комісій за участю державних фітосанітарних інспекторів;

- проведення громадами заходів локалізації та ліквідації вогнищ регульованих шкідливих організмів за рахунок місцевих бюджетів, землевласників та землекористувачів.

Територіальні громади області використовують різноманітні методи боротьби з амброзією.

«У населених пунктах скошують, виполюють чи виривають амброзію перед цвітінням, створюють газони з багаторічних трав у вогнищах амброзії, знищують рослини на засмічених ділянках агротехнічними методами з наступним висівом багаторічних або газонних трав, застосовують гербіциди для обприскування амброзії на узбіччях доріг, крайових смугах», – зазначила Яніна Аранчій.

Моніторинг та знищення карантинних бур’янів на землях сільськогосподарського призначення виконують особи, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом, перероблюванням, зберіганням, транспортуванням, торгівлею рослинами.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • Л
    Лана
    15 серп.
    Бла-бла-бла. Проростає молоденька амброзія на новому газоні обабіч дороги біля новобу.дови ЖК Європейський і нікому до неї діла нема. От як виростуть зарості, тоді буде Аранчій героїчно боротися, язиком. Слова які розумні вживає, тільки толку нема. Як вже ці язикаті Хвеськи надоїли! За гроші налогоплатників!
    Відповісти