На ремонт двох фонтанів у Полтаві планують витратити 490 тисяч: яка ситуація з рештою

Комунальне підприємство «Декоративні культури» замовляє ремонт фонтанів, розташованих на Соборному майдані та в Петровському парку.

poltavska-khvilia_xcwi/3HsiH-_IR.jpeg
Фонтан у Петровському парку. Фото: Суспільне. Полтава

Про це стало відомо з платформи Prozorro. Підприємство оголосило два тендери: на поточний ремонт мереж водопостачання і водовідведення та проведення електромонтажних робіт.

За словами директора «Декоративних культур» Ігоря Ляшка, обстеження фонтанів провели ще навесні. Тоді ж фахівці підприємства визначили, що обидва фонтани підлягають поточному ремонту, тобто, потребують мінімальних фінансових вкладень перед запуском, тому саме їх вирішили відремонтувати. Керівник КП додав, що результати обстеження винесли на депутатську комісію, яка й визначила фонтани на Соборному майдані та в Петровському парку для ремонту.

Хоча питання виносили на депутатську комісію ще в кінці березня, кошти на ремонт виділили наприкінці весни. Згодом працівники підприємства виготовили технічну документацію.

В обох тендерах вказано, що роботи планують завершити до 31 серпня. Однак Ляшко розповів, що, ймовірно, фонтани відремонтують раніше:

«Коли ми будемо укладати договір із переможцем тендеру, то спробуємо ще раз обговорити терміни. Щоб це було не 31 серпня, а швидше були проведені ці роботи».

Згідно з тендерною документацією, підрядник має розібрати облицювання стінок фонтану, розташованого на Соборному Майдані, провести монтаж його гранітних плит, установити фільтри для очищення води, перепідʼєднати систему зливу фонтану та усунути протікання.

У фонтані, розташованому в Петровському парку, вирівняють та відшліфують поверхні дна та бортів його чаші, відновлять дно центральної чаші фонтану з форсунками, установлять фільтр для очищення води, укладуть труби, встановлять крани тощо. Ремонтні роботи мереж водопостачання оцінили у 237 тис. 288 грн.

На монтаж світильників, установлення перемикачів, прокладання кабелів, підключення реле та інші електромонтажні роботи для обох фонтанів планують спрямувати 252 тис. 551 грн.


За словами директора «Декоративних культур», наразі на балансі підприємства перебувають сім фонтанів міста. Працює ж лише один — той, що розташований на вулиці 1100-річчя.

«Два фонтани, якщо все нормально, спробуємо ще запустити. Інші фонтани потребують капітальних ремонтів, тобто це мільйонні вкладення в ці фонтани. Ну наразі, під час війни, — це недоцільно. Тому поки що так, а всі інші будемо старатися восени законсервувати, для того, щоб вони далі не руйнувалися, бо ми ж прекрасно розуміємо, що кожен рік простою фонтану — це коли його все важче й важче запустити», — додає Ігор Ляшко.

Нагадаємо, що рішення про запуск фонтанів, розташованих по вулиці 1100-річчя Полтави, у Петровському парку та на Соборному майдані, ухвалили у квітні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар