Народний супутник ICEYE за два дні допоміг знищити бронетехніки на більшу суму, ніж коштує сам

Вартість втраченої бронетехніки окупантів завдяки супутнику ICEYE, придбаного за кошти з фонду Сергія Притули, перевищила вартість проєкту в перші два дні.

poltavska-khvilia_xcwi/a89GFI4Vg.jpeg
Ілюстративне фото

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Придбання супутника ICEYE для потреб ЗСУ стало можливим завдяки пожертвам українців, після чого він отримав назву «народний супутник».

Одна одиниця повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже 20 з угрупування ICEYE залучаються за необхідності.

Унікальність SAR технології полягає у нечутливості до хмар та снігу чи періоду доби. Окупанти не мають доступу до такої технології, а отже перевага в космосі за ЗСУ.

Зі зрозумілих причин не можу розкрити усіх подробиць, але тільки уявіть: за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників. Натомість координати “схованого” були оперативно передані для нанесення вогневого ураження. Зокрема, у районі н.п. Хрещенівка та Українка на Херсонщині, а також поблизу Новоселівки на Донеччині. Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками. Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які неоціненний», – зазначив Олексій Резніков.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар