Навчальний рік на Полтавщині: коли розпочнеться та які вимоги у воєнний час

Вищі навчальні заклади Полтавщини можуть запрацювати вже з 15 серпня або з 1 вересня. Школи мають розпочати освітній процес у офлайні з 1 вересня.

poltavska-khvilia_xcwi/ZHHZN_q7R.webp

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін під час брифінгу.

За його словами, нині головне у підготовці до навчального року — безпека усіх учасників освітнього процесу. Саме тому спеціалісти ДСНС перевірять усі заклади освіти на наявність вибухо-небезпечних предметів.

«Окрім цього відпрацьовуємо забезпечення якісної системи оповіщення у закладах освіти, особливо для дітей з порушенням зору та слуху. Також має бути зроблена навігація щодо шляхів евакуації», — повідомив Дмитро Лунін.

За його словами, кожен заклад освіти повинен мати укриття, розраховані на всіх учасників освітнього процесу. Вони повинні бути або в самому закладі, або поблизу. Якщо можливості облаштувати велике укриття немає, кожна школа вирішуватиме: обрати змішане навчання чи позмінне.

Укриття повинні бути:

  • інклюзивними;
  • мати запаси води та медикаментів.

Відповідальність за стан укриття покладатиметься на засновника та керівника закладів освіти. Кожен виш, школа та ліцей матимуть паспорти безпеки.

Під час тривоги навчальний процес припинятиметься. Також проводитимуться навчання, як діяти у таких випадках.

За словами Дмитра Луніна, заклади, розташовані ближче 40 км до лінії зіткнень, працюватимуть дистанційно. На щастя, нині в області таких немає.

Як повідомив начальник Полтавської ОВА, нині з Полтавщини закордон виїхало 15753 учнів і 412 педпрацівників.

Нагадаємо, полтавці зможуть взяти участь у конкурсі імені Лесі Українки: як подати заявку.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар