НБУ ввів в обіг пам'ятну монету «Ой у лузі червона калина»

18 липня Національний банк України випустив нову монету різним номіналом.

poltavska-khvilia_xcwi/oV_x6Kg4g.jpeg
Національний банк України

Про введення в обіг повідомляє Національний банк України.

18 липня НБУ ввів в обіг пам'ятну монету «Ой у лузі червона калина». Ця монета вже друга у серії «Безсмертна моя, Україно», створеній протягом розв’язаної Росією повномасштабної війни в Україні.

poltavska-khvilia_xcwi/ucWoeKRVR.jpeg

НБУ представив дві монети номіналом п'ять та десять гривень. Монета номіналом 5 грн виготовлена із нейзильберу із запланованим тиражем до 250 тис. шт (зокрема до 75 тис. шт.  випустять у 2022 році). Монета номіналом 10 грн виготовлена зі срібла і буде мати тираж до 5 тис. шт., (зокрема до 2,5 тис. шт піде в обіг ще цього року).

Як повідомляють у банку, на аверсі монети (що є результатом праці художника Дмитра Кривоноса та скульпторів Святослава Іваненка й Володимира Атаманчука) зображена стилізована композиція: захисники різних поколінь — козак, січовий стрілець і сучасний воїн Збройних Сил України підіймають калину — опоетизований символ України, крона якої нагадує обриси її кордонів. Угорі напівколом напис: «А ми тую червону калину підіймемо!». На реверсі на дзеркальному тлі угорі продовження пісні: «А ми нашу славну Україну, гей, гей розвеселимо!»  А в центрі зображено гілку — листок та ягоди калини.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар