Нещеплених держслужбовців та соцпрацівників відсторонять від роботи

9 грудня набере чинності наказ МОЗ, у якому розширили перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

poltavska-khvilia_xcwi/Mhg3aO2ng.jpeg
(Фото — unsplash.com)

Згідно з наказом, крім освітян і працівників центральних і місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, на Полтавщині це «Полтавський комбінат хлібопродуктів» та «Український науково-дослідний інститут вагонобудування».

Працівники, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою вакцини, сертифіката, довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати, повідомили у Центрі громадського здоров'я.

Контролюватимуть це керівники підприємств. Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник складає відповідний акт і видає наказ про його відсторонення від роботи.

Звільняти працівників через відсутність щеплення не будуть, адже для цього відсутні правові підстави.

Щойно працівник отримає принаймні одне щеплення проти COVID-19, його допустять до роботи.

Якщо під час перевірки на підприємстві виявлять працівників без відповідних COVID-документів, на керівника підприємства складуть акт про адмінпорушення і накладуть штраф — 34 тисячі гривень.

Нагадаємо, що у святкові дні у Полтаві не працюватиме центр вакцинації.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар