Ніжна диджиталізація. З 1 вересня пенсію додому не носитимуть

Держава у смартфоні. З кожним роком усе більше й більше послуг, як державних, так і приватних, можна отримати не виходячи з дому. Через інтернет-банкінг можна купувати, сплачувати комуналку і бронювати квитки. Скоро всі ці переваги будуть змушені оцінити й пенсіонери, які до цього часу сторонилися передових досягнень прогресу. За статистикою, на Полтавщині таких менше 30%. А побутує стереотип, що банкомати та банківські картки все ще важко осягнути людям поважного віку.

Однак переважна більшість з них вправно користуються мобільними телефонами і смартфонами, активно спілкуються у соціальних мережах і сплачують комунальні платежі у банківських терміналах.

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка змінила організацію виплати та доставки пенсій.

З 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання лише такі категорії осіб:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-ти річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Інші категорії пенсіонерів, які сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ "Укрпошта" або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні перейти до більш сучасного і зручного способу виплати пенсій – через уповноважені банки. Та обрати один з них для подальшого обслуговування

Сучасні пенсіонери, яким від 60-ти до 80-ти років, – це люди нової формації, з доволі високим рівнем освіченості та широким світоглядом. Вони – діти другої половини XX сторіччя, для яких не може стати перепоною нескладний здобуток технічного прогресу – банкомат.

poltavska-khvilia_xcwi/xtBkx6uGR.jpeg

За останніми статистичними даними, на Полтавщині уже близько 70% пенсіонерів одержують пенсії через банківські установи. Переваги такого обслуговування очевидні – це не тільки просто та зручно, а й вигідно всім учасникам фінансового процесу – і Пенсійному фонду, і банкам, і пенсіонерам. Головне – правильно підібрати банк, у якому людей поважного віку будуть влаштовувати умови обслуговування.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ "Ощадбанк", який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. А вже потім громадяни зможуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

poltavska-khvilia_xcwi/5ojBJ6XMg.png

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар