Підрядник купив пісок за 96 тисяч, а продав Полтаві за мільйон

Історія з піском для підсипання дитячих майданчиків у Полтаві ніяк не завершиться. Забути про резонансну закупівлю не дають нововідкриті факти.

Раніше ми уже писали, що комунальне підприємство «Декоративні культури» закупило 500 кубів піску для підсипання дитячих майданчиків у межах міста за мільйон гривень. Виходить, вартість одного куба — 2 000 гривень. Тоді як середня ринкова вартість куба — 300 гривень. Тож будівельний матеріал коштував 150 000 гривень, а послуги транспортування — 850 000 гривень.

poltavska-khvilia_xcwi/BV14Y9eVg.jpeg

Так ми рахували раніше. Але ми помилилися! Днями отримали інформацію від очільника «Декоративних культур»: вартість одного куба складає 192 гривні 50 копійок. Саме за такою ціною підрядник, що виграв торги, закупив пісок.

Виходить, вартість 500 кубів піску складає 96 250 гривень. Тоді як на транспортування витратили 903 750 гривень.

poltavska-khvilia_xcwi/oeuIYr6VR.png

ТОВ «КТК» придбало пісок для постачання «Декоративним культурам» у приватного підприємства «Будзабезпечення». На своєму сайті останні вказують, що мають відповідну ліцензію та видобувають пісок у Новоселівському кар'єрі Полтавського району, що розташований усього лише за дев'ять кілометрів від Полтави. Це «дозволяє значно скоротити витрати на доставку піску порівняно з нашими конкурентами». Тож ТОВ «КТК» придбало пісок дійсно за вигідною ціною. І одразу ж продало його у десять разів дорожче.

ТОВ «КТК» запевняє, що ціна є виправданою, адже послуга, що її замовило місто, включає кілька етапів:

1. Спочатку пісок потрібно привезти з кар'єру на базу підприємства. Для цього використовували великоваговий вантажний транспорт. Протягом певного часу його потрібно зберігати.

2. Далі потрібно завантажити за допомогою спецтехніки автомобілі меншого розміру, щоб вони могли рухатися у межах міста.

3. І наостанок — необхідно доставити пісок до прибудинкових територій. Для цього спочатку пісок вивантажували у доступному для цього місці, а уже після — переміщували його до пісочниць. Виконували роботу переважно вручну, використовуючи тачки та лопати.

Тож 90% від вартості закупівлі — транспортні послуги. І це все заради «отримання молодшими мешканцями міста Полтави якісного піску у кожній пісочниці кожного з 513 дворів міста, а не однієї кучі піску на базі КП "Декоративні культури"», як зазначає у своїй відповіді ТОВ «КТК».

poltavska-khvilia_xcwi/Wd5vLr64g.png

Виникають запитання не лише до вартості, але й до того, як було проведено аукціон. По-перше, на торги не зайшли підприємства, що напряму видобувають пісок у кар'єрах.

По-друге, тендерний комітет відхилив пропозицію учасника, що запропонував нижчу ціну, посилаючись на те, що ФОП не надав документи, що підтверджують наявність офісу та складу.

poltavska-khvilia_xcwi/klodYreVR.png

По-третє, ТОВ «КТК» навіть не намагалося запропонувати нижчу ціну. Тоді як основним критерієм для визначення переможців на торгах є саме ціна. Або учасник не розраховував перемогти, або ж був певен, що переможе.

poltavska-khvilia_xcwi/nspKYr6Vg.png
poltavska-khvilia_xcwi/SQvcL96VR.png

Хай там як, але пісок — уже на дитячих майданчиках міста. «Декоративні культури» ще не виплатили кошти підряднику. Адже договором передбачена післяплата з можливим дев'ятимісячним відтермінуванням.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Анастасія Мацько

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар