Побори у 2-й лікарні Полтави: у медзакладі заявили про наклеп

6 травня депутатка Полтавської облради Тетяна Юрченко на своїй Facebook-сторінці розповіла, що з її батька вимагали 200 гривень за результати комп'ютерної томографії в електронному вигляді. За її словами, це сталося у 2-й міській лікарні Полтави. Чиновниця звернулася щодо цієї ситуації до депутатів міськради.

poltavska-khvilia_xcwi/uylKCKLIR.jpeg
Колишня ілюстрація до матеріалу могла мати подвійний сенс, відтак ми її замінили. Редакція не робить жодних попередніх висновків щодо правоти жодного з героїв матеріалу, а лише надає майданчик для всіх сторін конфлікту

Тетяна Юрченко розповіла «Полтавській хвилі», що спершу її батьку надали лише короткі висновки у паперовому вигляді.

«Сьогодні вранці ми з ним пішли до лікарні, де мені сказали, що результати КТ в електронному вигляді на флешці коштують 200 гривень. Коли я на це не погодилася, лікарка покликала з ординаторської мед представницю, яка розпитала що трапилось і з незадоволеним виглядом попросила почекати в коридорі. Буквально дві хвилини й запис надали», — пояснила депутатка.

Жінка звернулась з публічним проханням до профільної комісії, аби там їй допомогли розібратися з цим питанням.

poltavska-khvilia_xcwi/2TgiPvYIg.jpeg
Тетяна Юрченко
«Я хочу зрозуміти, куди й кому йдуть ці кошти», — сказала пані Тетяна.

Чиновниця зазначила, що під час спілкування з персоналом лікарні вона не повідомляла, що є депутаткою.

Голова профільної комісії з питань охорони здоров'я Маріанна Соліман повідомила, що вже працює над отриманим запитом.

«Я це тільки сьогодні побачила, близько 12:00. Уже звернулася до Департаменту охорони здоров'я міськради з цього приводу і чекаю на офіційну відповідь. За результатами повідомлю членів нашої комісії та будемо далі поступово розбиратися з цією ситуацією, якщо вона дійсно була. На наших комісіях ми постійно наголошуємо, що всі послуги мають бути безкоштовними, а не з кишені приватних осіб», — пояснила голова комісії.

Директор лікарні Максим Дудченко всі звинувачення спростував і назвав інформацію, що шириться мережею, наклепом:

poltavska-khvilia_xcwi/bukcEDYIg.jpeg
Максим Дудченко
«Я думаю, це якийсь наклеп. Зараз буду розбиратися, звісно, але це смішно. Ми на кількох носіях даємо всю інформацію, і на дисках, і на флешках. Може вони щось не так зрозуміли, я не знаю. Звичайно, це все безкоштовно».

Зазначимо, що у лікарнях, законтрактованих НСЗУ, комп'ютерна томографія за направленням лікаря безкоштовна.

Якщо у вас вимагають гроші за лікування, звертайтеся зі скаргами на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я: 0 800 505 201. Також можна подати електронну скаргу на сайті НСЗУ або за безкоштовним номером 16-77 і її зафіксує оператор гарячої лінії.

UPD:

У 2-й лікарні пояснили, що результати КТ видають пацієнтам безкоштовно на носіях, якими забезпечена лікарня. У цьому випадку — це компакт-диск.

«Також пацієнти можуть приносити свої флешки, (тільки нові) щоб убезпечити обладнання від ризиків занесення шкідливого програмного забезпечення. У ситуації, що склалася, рідним пацієнта запропонували придбати флешку, але вони не погодилися і їм безкоштовно видали компакт-диск. Ніяких оплат чи незаконних платежів не допускається», — йдеться в офіційній заяві.

Нагадаємо, цьогоріч у 2-й міській лікарні перешкоджали представникам Офісу Омбудсмана.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар