Полтава щедрує: як у місті святкували Маланку. ФОТОРЕПОРТАЖ

«Щедрик, щедрівочка»: попри міцний мороз, зі співів та святкової ходи почався вечір для близько сотні полтавців, які відсвяткували Маланку в центрі міста.

poltavska-khvilia_xcwi/vh6G3c1nR.jpeg

Сьогодні ввечері, 13 січня, близько сотні полтавців зібралися біля Свято-Успенського собору на щедрування. Навіть 8-градусний мороз не завадив містянам разом і на вулиці відсвяткувати Маланку.

poltavska-khvilia_xcwi/Bke7q5J7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Z1S4q5Jng.jpeg

Дехто із щедрувальників вдягнуті у традиційне українське вбрання. Дівчата замотані у хустки, а хлопці ховаються від холодного вітру в шарфах. Кілька щедрувальників тримають у руках різдвяну зірку.

Перед початком ходи організатори видали учасникам тексти щедрівок. Хтось співав та заглядав у листок, хоча інші згадували слова відомої щедрівки по-пам’яті. «На розігріві» вирішили «потренуватися» та заспівали «Добрий вечір тобі, пане господарю».

poltavska-khvilia_xcwi/l8a43c17R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/48X43cJnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/HQVS35JnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/WqxIq5J7R.jpeg

Згодом із собору до містян вийшов архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір Бубнюк. Він запросив полтавців пощедрувати у соборі. Зайшовши у приміщення усі зібралися у коло та продовжили співати.

«Після перерви продовжили цю традицію. Це місце особливе, де наші предки упродовж століть починали щедрувати. Усіх вітаю з новим роком, щоби цьогоріч бог благословив нашу батьківщину», — сказав архієпископ, а після чого запропонував заспівати «Щедрий вечір».
poltavska-khvilia_xcwi/T2lS3517g.jpeg
Федір Бубнюк
poltavska-khvilia_xcwi/ALcHqc17g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/VzuN351ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/PLnDq5Jng.jpeg

Хода почалася о 17:26. Група людей вишукувалася та щедруючи, йшла вулицею Соборності.

Щедрівки лунали усією головною вулицею міста. Також учасники ходи грали на музичних інструментах: гармошці, бубоні та дзвонах. Пішоходи, не зважаючи на мороз, знімали рукавиці та діставали телефони, аби сфотографувати щедрувальників.

poltavska-khvilia_xcwi/zu0D3c1nR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/zN9vqcJnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/rzvO3517R.jpeg

О 17:45 журналісти «Полтавської хвилі» разом зі щедрувальниками підійшли до фінішу – головної ялинки міста біля театру Гоголя. Полтавці згуртувалися біля новорічної ялинки та під звуки скрипки востаннє цього вечора разом заспівали «Щедрик» - найвідомішу українську мелодію, якою наші предки закликали весну.

poltavska-khvilia_xcwi/ZnwOq5J7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/EyzKq5J7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/n6HF3517R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ar8Fq517g.jpeg

Більше фото з щедрування дивіться у галереї:

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар