Полтава залишилася без гарячої води: причини

З 1 червня у Полтаві вимикають централізованого постачання теплої води на безстроковий період.

Про це повідомило комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго». Більше того, відключення гарячої води мало відбутися ще місяць тому, проте підприємство домовилося із «Нафтогазом».

Однак цього разу розв’язання проблеми поки немає, тому вже завтра теплоенерго зупиняє подачу гарячої води до осель.

Як пояснюють керівники «Полтаватеплоенерго», 60% тарифу за гарячу воду – це оплата за газ, яким користуються котельні. Підприємство теплової енергетики купує газ у «Нафтогазу», і вже на сьогодні винне йому 570 млн грн. З них 410 млн грн — це борги населення перед теплоенерго, а 160 млн грн — різниця у тарифах.

Раніше «Нафтогаз» не відключав теплоенерго за борги, тому що діяв механізм публічних спеціальних обов’язків. ПСО виконував роль запобіжника, завдяки якому відключити підприємство теплокомуненерго під час опалювального сезону було неможливо. 20‌ ‌травня‌ ‌2021‌ ‌року‌ ‌в‌ ‌Україні‌ ‌припинили дію‌ ‌механізму‌ ‌ПСО‌ ‌на‌ ‌ринку‌ ‌газу‌ ‌для‌ ‌підприємств‌ ‌ТКЕ,‌ ‌який‌ ‌дозволяв‌ ‌їм‌ ‌закуповувати‌ ‌газ‌ ‌за‌ ‌регульованими‌ ‌цінами.‌ ‌‌Тепер ‌«Нафтогаз» отримав можливість встановлювати ринкову ціну.

Люди у Полтаві мали залишитися без гарячої води вже 1 травня. Проте «Нафтогаз» пішов на компроміс, за яким теплоенерго мало платити за газ для підігріву води дочірньому підприємству «ГК «Нафтогаз Трейдинг» наперед. Аби це зробити, теплоенерго взяло 17 млн грн кредиту в «Укргазбанку». Такого компромісу вистачило на місяць, сьогодні коштів за газ у комунального підприємства немає.

Вихід з цієї ситуації досі шукають. І доки комунальні підприємства, Уряд та «Нафтогаз» не знайдуть спільну мову, гарячої води у Полтаві не буде.

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар