Полтавські водії отримуватимуть штрафні бали за порушення ПДР

Якщо водій набере 12 і більше балів, йому доведеться повторно складати іспити з водіння.

poltavska-khvilia_xcwi/jn3nqG1nR.jpeg
Фото ілюстративне

У 2022 році в Україні планують повернути штрафні бали за порушення ПДР. Це стало відомо із проєкту закону №6502, які група нардепів внесла на розгляд до Верховної Ради.

Що викладено у законопроєкті?

Депутати пропонують нараховувати штрафні бали за порушення правил ПДР разом зі штрафами. Варто зазначити, що до 2020 року також були «бали», але вони списувалися замість штрафу, дозволяючи уникнути покарання.

Скільки балів нараховуватимуть та за які порушення?

  • 1 бал — за непристебнутий ремінь безпеки або перевезення дітей без автокрісла;
  • 2 бали — за керування несправним транспортним засобом, із закритими номерами, перевезення дітей без автокрісла (повторно), проїзд на заборонний сигнал світлофора, перевищення встановленої швидкості більш ніж на 20 км/год (крім порушень, зафіксованих в автоматичному режимі);
  • 3 бали — за порушення правил руху та зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, керування несправним транспортним засобом, що використовується для надання послуг із перевезення пасажирів;
  • 5 балів — за перевищення швидкості більш як на 50 км/год або створення аварійної ситуації.

Якщо водій назбирає 12 і більше балів (а новачок, який одержав права менше року тому — 8 і більше балів), то Національна поліція винесе рішення про тимчасове припинення дії його водійського посвідчення. Відновити їх можна буде лише після повторного складання теоретичного та практичного іспитів в МВС.

Варто зазначити, що «ліміт» можна вичерпати протягом року. На наступний рік максимально можлива кількість штрафних балів оновиться.

Нагадаємо, що у Полтаві встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар