Полтавському парамедику вживили протез у кістку

33-річний Олександр Журавель з Полтави став другим в Україні пацієнтом, якому вживили протез у кістку.

poltavska-khvilia_xcwi/K1q7l83Vg.jpeg

Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Олександр Журавель до великої війни працював ветеринаром на фермі. За місяць до повномасштабного вторгнення чоловік почав готуватися та скуповувати необхідне спорядження. 24 лютого полтавець приєднався до лав тероборони. А у парамедики перекваліфікувався вже перед відправкою під Соледар.

«Бути парамедиком не так просто. Бо, будучи солдатом, більше хвилюєшся за себе та щоб не підвести свого напарника. Коли ти парамедик, то маєш робити більш складний вибір. Ти розумієш, що ця людина може не доїхати до стабілізаційного пункту, а, якщо залишиш іншого – то він може не доїхати», — розповів чоловік.

Олександр отримав поранення у січні під Соледаром. Воїн потрапив під мінометний обстріл ворога.

«Коли він розплющив очі, то побачив, що залишки правої ноги тримаються лише на кількох м’язах. У Дніпрі понівечену кінцівку ампутують, потому ще 11 днів він перебуває в комі. Далі важко пораненого перевозять до Києва. Там ще два з половиною місяці в реанімації. Тоді лікування у Чернівцях. А на протезування та реабілітацію Олександра відправляють уже до Львова», — йдеться у повідомленні.

У Львові Олександру вживили до якого кріпиться протез, прямо в кістку. Така штучна кінцівка більш чутлива і функціональна у порівнянні з традиційними методами протезування. За півроку після поранення Олександр Журавель почав знову ходити.

Нагадаємо, полтавці створили робота-прибиральника, який саджає дерева.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар