Полтавці можуть докупити стаж для виходу на пенсію

У 2023 році в Україні ще на рік підвищилися вимоги щодо необхідного для нарахування пенсії стажу. Щоб вийти на пенсію у 60 років, необхідно мати мінімум 30 років стажу, проте полтавцям його пропонують докупити.

poltavska-khvilia_xcwi/kDeemSTVg.jpeg

Про це стало відомо з Закону України № 2734-ІХ, який вступив у дію з 4 грудня 2022 року. Одним з його нововведень є те, що тепер, як зазначено вище, укладати угоду про добровільне страхування можна в застосунку «Дія».

Місяць стажу коштує 22% від мінімальної заробітної плати. Наразі це 1474 грн (6700 грн × 22%). Сума дорівнює мінімальному розміру єдиного соціального внеску. Таким чином, рік стажу сьогодні коштує 17 688 грн.

Хто і коли може купувати стаж

Людина тепер може самостійно визначати, яку суму й коли сплачувати. Також внески можна сплачувати на користь третьої особи. Тобто батьки можуть сплачувати внески за дитину, яка поки навчається у виші й ще не працює. Або навпаки: дорослі син чи донька докуплять стаж своїм батькам, яким незабаром виповниться 60 років.

Угоду про добровільне страхування можуть укладати й люди, які працюють офіційно. Додаткові сплачені працівником внески впливають на коефіцієнт зарплати, який підставляється у формулу при розрахунку пенсії. Він збільшується, що в підсумку впливає й на розмір пенсії. Адже хороша пенсія залежить не лише від кількості стажу, а й від розміру зарплати.

Кошти на пенсії можуть перераховувати благодійники. Тобто будь-хто може перерахувати кошти на користь конкретного пенсіонера. Це буде називатися персоналізований внесок. У такому разі 70 % перерахованої суми виплатять пенсіонеру, а інші 30 % — зарахують до загального бюджету Пенсійного фонду.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар