Президент Литви закликає не зважати на жодні «червоні лінії» і дати Україні винищувачі вже зараз

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що для НАТО не повинно існувати «червоних ліній» щодо постачання Україні всієї необхідної зброї, зокрема — бойових літаків.

poltavska-khvilia_xcwi/VmZr-4AVR.jpeg
Гітанас Науседа / фото: Я. Стацевічюс/LRT
«Я бачив багато «червоних ліній», і часом у мене складається враження, що ці «червоні лінії» проводяться не нами, західними країнами, демократіями. Їх намагається провести терористична держава Росія через страх і погрози», – сказав литовський президент в ефірі телеканалу LRT.

Науседа зазначив, що, якщо мова йде про Україну, низку «червоних ліній» вже було подолано.

«Я говорю не тільки про танки. Статус кандидата для України щодо вступу до ЄС раніше теж був табу і «червоною лінією». Навіть коли почалася війна, то Німеччина спочатку категорично заявила, що надсилатиме лише бронежилети, шоломи та іншу амуніцію, але не зброю. Але цю «червону лінію» перетнули досить давно», – констатував Науседа.
«Оскільки винищувачі та ракети великої дальності є важливою військовою допомогою на цьому вирішальному, переломному етапі війни, життєво важливо, щоб ми діяли без зволікань», — сказав Науседа, закликаючи не зважати на жодні «червоні лінії».

Нагадаємо, що міністр оборони Олексій Резніков під час візиту до Франції обговорить з її президентом Емануелем Макроном надання Україні винищувачів F-16.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар